Trinity Bank zvyšuje úročení u nižších vkladů na 5,08 procenta ročně

Trinity Bank bezprostředně reaguje na navýšení základní sazby ze strany České národní banky a zvyšuje úročení vkladů. Nově nabízí úrok 5,08 procenta ročně.
Trinity Bank jako první na českém bankovním trhu překonala hranici pěti procent úročení vkladů. Od 5. května nabízí u spoření úrokovou sazbu 5,08 procenta ročně u částek do 400 tisíc korun s roční fixací.
Pro vklady nad 400 tisíc korun banka poskytuje účet s roční fixací a atraktivní úrokovou sazbu 4,58 procenta ročně.
„Jedná se o milník v překonání hranice pěti procent úročení spoření. Naší strategií je nadstandardní zhodnocování vkladů klientů, kterým dlouhodobě poskytujeme jedinečné podmínky. Nyní jsme tak pro klienty připravili možnost fixovat si své prostředky na jeden rok s historicky výjimečným úrokem 5,08 procenta ročně,“ uvádí Radomír Lapčík, zakladatel a člen dozorčí rady Trinity Bank a také investor do internetového deníku newstream.cz.
„Důvodem růstu sazeb je zvyšující se inflace, a s tím spojený záměr České národní banky inflaci brzdit,“ říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády.
Trinity Bank se daří. Loni zvýšila zisk před zdaněním meziročně o 167 procent na 200 milionů korun, je to nejvíc v její dosavadní historii.
Trinity Bank hlásí rekordní zisk, podělí se o něj s akcionáři
Money
Česká národní banka překvapila a zvedá základní úrokovou sazbu z pěti na 5,75 procenta, na nejvyšší úroveň za celé období od konce října 1999. Čekal se přitom nárůst jen na 5,5 procenta. Bankovní rada ČNB tedy z nové prognózy analytického týmu banky převážně nazřela, že inflační tlaky v české ekonomice jsou ještě silnější, než dosud mínila, takže je třeba vyslat takto razantní signál.
Lukáš Kovanda: Loučení jestřábího guvernéra doprovází další razantní růst sazeb
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.