Trumpův bývalý právník musí zaplatit dvěma ženám 148 milionů dolarů za křivé obvinění

Rudy Giuliani má zaplatit více než 148 milionů dolarů (3,3 miliardy korun) dvěma ženám za to, že je křivě obvinil z volebních podvodů v roce 2020. Giuliani tehdy působil jako právník Donalda Trumpa, který odmítl uznat svou porážku v prezidentských volbách a šířil fámy o volebních podvodech. Devětasedmdesátiletý bývalý starosta New Yorku se chce odvolat.
O odškodném ve výši zhruba 73 milionů dolarů a zaplacení dalších 75 milionů dolarů jako trestu pro Giulianiho rozhodla federální porota ve Washingtonu. Giuliani podle ní poškodil pověst Wandreji „Shaye“ Mossové a její matky Ruby Freemanové a způsobil jim emoční obtíže, když je křivě obvinil, že jako volební pracovnice pomohly zmanipulovat prezidentské volby v Georgii před třemi lety.
Mossová a Freemanová, které jsou černošky, vypověděly, že kvůli obvinění čelily záplavě rasistických a sexistických zpráv, včetně výhrůžek lynčováním. „Pan Giuliani si myslel, že může udělat z Ruby a Shaye tváře volebního podvodu, protože si myslel, že jsou obyčejné a nahraditelné,“ uvedl právník dvojice žen Michael Gottlieb.
Bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa by jako nominanta Republikánské strany v primárkách v prosinci podpořilo 61 procent lidí, kteří se označili za republikány. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Ipsos a agentury Reuters. Další straničtí uchazeči o americké prezidentské volby jsou daleko za Trumpem, floridský guvernér Ron DeSantis i bývalá americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová mají v průzkumu shodně 11 procent.
Trump bez konkurence. Jeho preference mezi republikány stále rostou
Politika
Právní zástupce Giulianiho Joseph Sibley sice uznal, že jeho klient způsobil škodu, je podle něj ale „dobrým mužem“. Giuliani výši odškodného označil za absurdní, což podle něj něj podtrhuje absurditu celého procesu.
Podle agentury AP není jasné, jestli by byl Giuliani „ohromující“ sumu vůbec schopen zaplatit.
Kvůli svým snahám zvrátit výsledky prezidentských voleb z roku 2020 čelí Giuliani i dalším procesům.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.