Twitter čelí žalobě za nezaplacené tryskáče. Nové vedení odmítá odstoupit

Sociální síť Twitter čelí žalobě poskytovatele soukromých tryskáčů Private Jet Servises Group. Důvodem je, že společnost vlastněná nejbohatším mužem planety Elonem Muskem odmítla zaplatit za dva soukromé lety bývalé šéfky marketingu Twitteru Leslie Berlandové. K nim došlo v období, kdy se Musk připravoval na 44miliardovou akvizici Twitteru, informuje agentura Bloomberg.
Nové vedení odmítá platit účty
Private Jet Services Group tvrdí, že Twitter dluží celkem 197 725 dolarů (přes 4,5 milionu korun) za cestu Berlandové z Teterboro v New Jersey do San Francisca 26. října a návrat následující den. Tedy stejný den, kdy Musk uzavřel dohodu o akvizici Twitteru. Berlandová byla začátkem listopadu ze své funkce propuštěna společně s asi polovinou zaměstnanců společnosti.
Po Muskově akvizici Twitter odmítá zaplatit účty za tyto objednané lety. Podle šéfa globální strategie Twitteru Martyho O’Neilla nebyly lety v rámci emailové korespondence objednány určeným zástupcem firmy.
„Chtěl jsem vám jen poslat zprávu ohledně neuhrazené faktury pro PJS. Byla to naléhavá záležitost v období, kdy probíhala akvizice a Leslie byla hlavní osobou ve společnosti, která byla v kontaktu s Elonem,” napsal O’Neillovi v reakci na stížnost zaměstanenec Twitteru Taylor Delorenzo.
Nástup Elona Muska do čela své nové a drahé akvizice v podobě sociální sítě Twitter sebou přinesl obrovské propouštění, odchod velkých inzerentů v čele s Applem i celebrit se svými účty a nejistotu ohledně nárůstu šíření nepravdivých informací na této síti. Kromě kritiků ale našel nejbohatší muž planety a novopečený majitel Twitteru i jednoho velmi vlivného zastánce – šéfa americké investiční banky Morgan Stanley Jamese Gormana.
Muskovy eskapády s Twitterem mají vlivného zastánce – šéfa investiční banky Morgan Stanley
Leaders
To ale vůbec neovlivnilo nové vedení společnosti. „Děkuji vám Taylore za přidaný kontext, ale nové vedení nehodlá dělat ústupky,” odpověděl O’Neill.
Americký rapper Ye, dříve známý jako Kanye West, upustil od převzetí internetové sociální sítě Parler, která je populární hlavně mezi americkými konzervativci. Ye ve čtvrtek v rozhovoru s dezinformátorem Alexem Jonesem řekl, že „má rád (Adolfa) Hitlera" a v jiné části, že „má rád i nacisty". Podle společnosti Parlement Technologies, která síť vlastní, rozhodnutí o neuskutečnění prodeje padlo už v listopadu a nesouvisí s rapperovými nejnovějšími výroky, které nepřímo odsoudil i americký prezident Joe Biden.
Twitter zablokoval účet rapperovi Ye kvůli jeho lásce k Hitlerovi a svastice
Leaders
Společnost Neuralink, která vyvíjí mozkové čipy, chce do půl roku zahájit klinické testy svého bezdrátového zařízení na lidech. S odvoláním na šéfa podniku Elona Muska o tom informovala agentura Reuters. Jednou z prvních funkcí, kterých Neuralink hodlá dosáhnout, je obnova zraku - podle Muska i u těch lidí, kteří se narodili slepí. Americký regulátor, bez jehož souhlasu se testy neobejdou, na žádost o komentář zatím neodpověděl.
Čipy v mozku chce Musk už brzy testovat na lidech. Věří, že nevidomým vrátí zrak
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.