UBS řeže, kde se dá. Loni banka propustila více než 16 tisíc lidí
Největší švýcarská banka UBS ve čtvrtém čtvrtletí snížila čistou ztrátu na 279 milionů dolarů (zhruba 6,5 miliardy korun) ze 715 milionů dolarů ve třetím kvartálu. Firma, která loni převzala domácího konkurenta Credit Suisse, dodala, že pokračuje v její integraci a plánuje zvýšit dividendu a obnovit odkup svých akcií.
Čtvrtletní čistá ztráta byla nižší, než očekávali analytici. Ti ji podle průzkumu společnosti LSEG odhadovali v průměru na 372 milionů dolarů, napsal server CNBC.
Za očekáváním ale výrazně zaostaly výsledky klíčové divize správy majetku. Její hrubý zisk činil 381 milionů dolarů, zatímco analytici jej podle agentury Bloomberg odhadovali na 1,07 miliardy dolarů. Akcie UBS po zveřejnění výsledků ztrácely zhruba tři procenta.
J&T otevírá nový fond, který investorům nabízí investovat do těch nejkvalitnějších vín. Jeho hlavním motorem je Miroslava Kučeráková, která se o vinařské aktivity Patrika Tkáče stará již od jejich počátků. „Proinvestovali jsme již více než tři a půl milionu eur a v současnosti máme ve fondu již více než devět tisíc lahví,“ prozrazuje Miroslava Kučeráková v rozhovoru pro newstream.cz.Miroslava Kučeráková se stará Patriku Tkáčovi o vína. Teď fond otevřeli i pro veřejnost
Money
„Rok 2023 byl vzhledem k převzetí Credit Suisse zlomovým rokem v historii UBS,“ uvedl šéf banky Sergio Ermotti. „V další fázi naší cesty se zaměříme na restrukturalizaci a na optimalizaci sloučených aktivit,“ dodal.
Server CNN uvedl, že za snížením nákladů stojí i propouštění zaměstnanců. Ve čtvrtém čtvrtletí banka UBS snížila jejich počet o více než 3 100 na méně než 113 tisíc. Celkově loni propustila více než 16 tisíc lidí. Jen ve Švýcarsku šlo o zrušení zhruba tří tisíc pracovních míst.
Celkové příjmy UBS ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozím třem měsícům klesly o sedm procent na 10,9 miliardy dolarů. V meziročním srovnání se však o 35 procent zvýšily.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.