UBS zaplatí první z pokut kvůli pochybení Credit Suisse
Švýcarská banka UBS zaplatí 388 milionů dolarů (8,4 miliardy korun) regulačním orgánům v Británii a USA kvůli selhání Credit Suisse v kauze Archegos Capital. S odvoláním na dnešní oznámení banky o tom informovala agentura Reuters. Jedná se podle ní o první z několika možných vyrovnání.
UBS minulý měsíc dokončila převzetí konkurenční Credit Suisse, která byla zapletena do řady právních sporů. Archegos byl americký hedgeový fond, do něhož banka rizikově investovala.
Švýcarská banka UBS se chystá propustit více než polovinu ze 45 tisíc zaměstnanců převzaté banky Credit Suisse, píše Bloomberg. Nejvíce se to dotkne tradingu a investičního bankovnictví a první vlna škrtů přijde v červenci, píše s odkazem na své zdroje agentura Bloomberg.Bankéři na dlažbě. Credit Suisse po převzetí bankou UBS přijde o polovinu lidí
Zprávy z firem
Stomiliardová sekera
Credit Suisse se v březnu dostala do tak vážných problémů, že začala ohrožovat finanční stabilitu globálního bankovního sektoru. Do věci se proto vložila švýcarská vláda, centrální banka a regulační orgány, které dojednaly záchranu banky v podobě jejího převzetí rivalem UBS.
Podle dohody má UBS zaplatit americké centrální bance (Fed) 268,5 milionu dolarů a britskému regulačnímu úřadu PRA 87 milionů liber (2,4 miliardy korun). Švýcarský regulátor FINMA nemá pravomoc pokutovat finanční instituce.
Fondu Archegos se staly osudnými rizikové akciové sázky, na které využíval prostředky od velkých investičních bank. Jednou ze společností, která fondu poskytovala takové makléřské služby, byla Credit Suisse. Banka nakonec musela po krachu Archegos nakonec odepsat 4,4 miliardy švýcarských franků (110,3 miliard korun).
Švýcarský svaz na ochranu investorů hodlá podat žalobu, ve které bude požadovat odškodné pro akcionáře švýcarské banky Credit Suisse v souvislosti s jejím převzetím domácím konkurentem UBS. Kauza Credit Suisse pokračuje. Švýcarský svaz na ochranu investorů chystá žalobu
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.