Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Útok na Kyjev vyšel Rusko draho. Za rakety a střely utratilo 14 miliard, odhadl Forbes

Ruský útok na Kyjev
ČTK
 ČTK

Rusko za úterní vzdušné útoky na Ukrajinu utratilo zhruba 620 milionů dolarů (asi 14 miliard korun), odhadl časopis Forbes. Vychází přitom z informací zveřejněných velením ukrajinských sil ohledně raket a střel, kterými Rusové útočili, a z vlastních odhadů cen těchto prostředků. Podle Kyjeva Rusko na Ukrajinu vyslalo 99 raket různých typů a desítky bezpilotních strojů.

Z bombardérů Tu-95 v úterý ráno ruské síly na Ukrajinu vypálily nejméně 70 raket Ch-101, Ch-555 a Ch-55. Ukrajina zaregistrovala také deset balistických střel Kinžal odpálených ze stíhaček MiG-31. Z moře kromě toho ruské síly na Ukrajinu zaútočily třemi řízenými střelami Kalibr a ze severu na ni udeřily 12 raketami Iskander. Letadla Su-35 pak dnes na Ukrajinu vypustila čtyři protiradarové rakety Ch-31. V neposlední řadě Rusko dnes útočilo i 35 drony Šáhed, vypočítal Forbes.

Přesná cena použitých raket není známá, připustil magazín. Cenu jedné rakety Ch-101 nicméně odhadl na 13 milionů dolarů, Ch-555 na čtyři miliony dolarů, Ch-55 na na dva miliony dolarů. Jedna raketa Kinžal podle něj vyjde na 15 milionů dolarů. Jedna střela Kalibr stojí přibližně 6,5 milionu dolarů a jedna střela Iskander tři miliony dolarů, uvedl také Forbes. Přibližnou cenu rakety Ch-31 neuvedl. Jeden dron Šáhed podle něj stojí asi 50 tisíc dolarů.

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského si dnešní ruské útoky na Ukrajině vyžádaly životy nejméně čtyř lidí a 92 dalším lidem způsobily zranění. Hlavním cílem náletů byl podle velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zalužného Kyjev.

Češi vybírají peníze na 10 tisíc dronů pro Ukrajinu

Češi se skládají na další zbraně pro Ukrajinu. Předat chtějí deset tisíc dronů

Přes 11 milionů korun již poslali Češi za několik dní do sbírky na drony pro Ukrajinu. Pro nasazení v boji proti ruským okupantům chtějí organizátoři ze spolku Skupina D nakoupit 10 tisíc strojů.

Přečíst článek

Obráběcí stroj (ilustrační foto)

Čína podporuje ruské válčení. Zemi zásobuje pokročilými obráběcími stroji

Vývoz pokročilých obráběcích strojů z Číny do Ruska se od invaze na Ukrajinu v jedné z důležitých kategorii zvýšil desetinásobně. Čínští výrobci nyní dominují obchodu s vysoce přesnými zařízeními počítačového numerického řízení (CNC), které jsou klíčové pro ruský vojenský průmysl, uvedl britský list Financial Times.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Ruský samohybný raketomet „Grad“

Plané sliby? Rusové stále útočí na energetickou infrastrukturu, uvedl Zelenskyj

Přečíst článek
Doporučujeme