Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Útok na Kyjev vyšel Rusko draho. Za rakety a střely utratilo 14 miliard, odhadl Forbes

Ruský útok na Kyjev
ČTK
 ČTK

Rusko za úterní vzdušné útoky na Ukrajinu utratilo zhruba 620 milionů dolarů (asi 14 miliard korun), odhadl časopis Forbes. Vychází přitom z informací zveřejněných velením ukrajinských sil ohledně raket a střel, kterými Rusové útočili, a z vlastních odhadů cen těchto prostředků. Podle Kyjeva Rusko na Ukrajinu vyslalo 99 raket různých typů a desítky bezpilotních strojů.

Reklama

Z bombardérů Tu-95 v úterý ráno ruské síly na Ukrajinu vypálily nejméně 70 raket Ch-101, Ch-555 a Ch-55. Ukrajina zaregistrovala také deset balistických střel Kinžal odpálených ze stíhaček MiG-31. Z moře kromě toho ruské síly na Ukrajinu zaútočily třemi řízenými střelami Kalibr a ze severu na ni udeřily 12 raketami Iskander. Letadla Su-35 pak dnes na Ukrajinu vypustila čtyři protiradarové rakety Ch-31. V neposlední řadě Rusko dnes útočilo i 35 drony Šáhed, vypočítal Forbes.

Přesná cena použitých raket není známá, připustil magazín. Cenu jedné rakety Ch-101 nicméně odhadl na 13 milionů dolarů, Ch-555 na čtyři miliony dolarů, Ch-55 na na dva miliony dolarů. Jedna raketa Kinžal podle něj vyjde na 15 milionů dolarů. Jedna střela Kalibr stojí přibližně 6,5 milionu dolarů a jedna střela Iskander tři miliony dolarů, uvedl také Forbes. Přibližnou cenu rakety Ch-31 neuvedl. Jeden dron Šáhed podle něj stojí asi 50 tisíc dolarů.

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského si dnešní ruské útoky na Ukrajině vyžádaly životy nejméně čtyř lidí a 92 dalším lidem způsobily zranění. Hlavním cílem náletů byl podle velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zalužného Kyjev.

Češi vybírají peníze na 10 tisíc dronů pro Ukrajinu

Češi se skládají na další zbraně pro Ukrajinu. Předat chtějí deset tisíc dronů

Přes 11 milionů korun již poslali Češi za několik dní do sbírky na drony pro Ukrajinu. Pro nasazení v boji proti ruským okupantům chtějí organizátoři ze spolku Skupina D nakoupit 10 tisíc strojů.

Přečíst článek

Reklama

Obráběcí stroj (ilustrační foto)

Čína podporuje ruské válčení. Zemi zásobuje pokročilými obráběcími stroji

Vývoz pokročilých obráběcích strojů z Číny do Ruska se od invaze na Ukrajinu v jedné z důležitých kategorii zvýšil desetinásobně. Čínští výrobci nyní dominují obchodu s vysoce přesnými zařízeními počítačového numerického řízení (CNC), které jsou klíčové pro ruský vojenský průmysl, uvedl britský list Financial Times.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme