V Číně se prodalo nejméně smartphonů za dekádu. Jsou opatrní v utrácení
Prodej chytrých telefonů v Číně v loňském roce klesl o 13 procent na 286 milionů, protože spotřebitelé byli opatrnější při utrácení. Prodej byl nejnižší za deset let a propad prodeje byl rekordní, uvedla výzkumná organizace IDC.
Apple je v Číně až na třetím místě
Nejprodávanější značkou byla Vivo s podílem na trhu 18,6 procenta. Celkové dodávky firmy, jejíž telefony používají operační systém Android, však klesly o 25,1 procenta.
Na druhém místě skončila značka Honor. Její dodávky stouply o 34 procent, avšak přispěl k tomu hlavně nízký prodej v předchozím roce. Třetí nejprodávanější značkou byl americký Apple, jehož prodej klesl o 4,4 procenta. Těsně za ním byla značka Oppo.
Pokles čínského trhu je v souladu s výkonem globálního trhu s chytrými telefony. Celosvětové dodávky chytrých telefonů loni podle IDC klesly o více než 11 procent na 1,2 miliardy kusů. To byl nejnižší údaj od roku 2013, napsala agentura Reuters.
Rozhodnutí čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zrušit cestovní omezení kvůli covidu urychluje exodus bohatých Číňanů, píše agentura Bloomberg. Což by mohlo znamenat také značný odliv kapitálu.Čína čelí novému exodu, bohatí opouštějí zemi. I s majetkem
Money
Investoři nyní směřují peníze do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů téměř rekordním tempem. Pokles inflace a uvolnění covidových restrikcí v čínské ekonomice pomáhají zvrátit loňský propad, napsal list Financial Times (FT). Akcie a dluhopisy na rozvíjejících se trzích tento týden přilákaly denně 1,1 miliardy dolarů (24,1 miliardy korun), vyplývá z dat, která v 21 zemích shromáždil Institut pro mezinárodní finance (IIF). Rychlost přeshraničních toků peněz je druhá největší po prudkém nárůstu na přelomu let 2020 a 2021.Investice do rozvíjejících se trhů raketově rostou. Denně přilákají přes miliardu dolarů
Money
Společnost Apple kvůli technickým problémům uvede své lehké brýle pro rozšířenou realitu na trh až později. Firma ale ještě letos představí soupravu pro smíšenou realitu, což je technologie spojující virtuální a rozšířenou realitu. Uvedla to agentura Bloomberg.AR brýle od Applu na jaře stále nebudou. Rivalové si mnou ruce
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.