Bransonova Orbit Virgin vstoupí na burzu
Společnost Virgin Orbit britského miliardáře Richarda Bransona se chystá vstoupit na burzu. Firma uvedla, že k tomu využije podnik specializovaný na akvizice, takzvaný SPAC.
Transakce, která zahrnuje také investici od výrobce letadel Boeing, Vïrgin Orbit oceňuje na 3,2 miliardy dolarů (zhruba 70 miliard korun). Virgin Orbit se specializuje na vypouštění malých družic.
Při vstupu na burzu se Virgin Orbit sloučí s firmou NextGen Acquisition Corp. II. Po dokončení akvizice se budou akcie Virgin Orbit obchodovat na trhu Nasdaq.
Britský miliardář Richard Branson prodal za téměř 300 milionů USD (6,5 miliardy korun) část svého podílu ve společnosti Virgin Galactic Holdings. Branson prodal část Virgin Galactic. Peníze použije na rozvoj firmy
Leaders
Lídři v odvětví
Americká společnost Firefly Aerospace, americko-australský start-up Rocket Lab a Bransonova Virgin Orbit se považují za lídry v odvětví. V příštích letech se očekává exponenciální nárůst počtu kompaktních satelitů, uvedla agentura Reuters.
Jmenované firmy nabízejí transport satelitů na nízkou oběžnou dráhu ze vzduchu. Raketa přitom startuje z letícího letadla. Vypuštění rakety z letadla je jednodušší než vertikální start, protože teoreticky stačí jednoduchá rozjezdová dráha místo drahé vesmírné odpalovací rampy.
Lístek na let do vesmíru se společností Virgin Galactic, kterou založil britský miliardář Richard Branson, má i jeho konkurent Elon Musk, píše The Wall Street Journal.Musk poletí do vesmíru s konkurencí. Koupil si lístek u Virgin Galactic
Leaders
SPAC zažívá rozmach
Firmy založené jen pro účel akvizice, takzvané SPAC (z anglických slov Special Purpose Acquisition Companies), zažívají v poslední době rozmach. Taková firma nejprve vydá akcie v rámci primární veřejné nabídky (IPO), vstoupí na burzu a pak hledá vhodný cíl k převzetí. Investoři, kteří si akcie SPAC koupí, zpočátku nevědí, jaký podnik firma nakonec převezme.
Společnost Virgin Orbit se v roce 2017 oddělila od Bransonovy společnosti Virgin Galactic, která se zabývá vesmírnou turistikou. V lednu se poprvé dostala do vesmíru, když po loňském neúspěšném pokusu dopravila na oběžnou dráhu deset družic amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA).
Podnik vede veterán leteckého odvětví Dan Hart, který dříve působil přes 30 let na vedoucích pozicích ve společnosti Boeing. Loni Virgin Orbit získala kontrakt za 35 milionů dolarů na tři mise amerických vesmírných sil.
V pondělí 6. září uplyne přesně 30 let od chvíle, kdy se začala psát historie skupiny PPF. Tehdy Petr Kellner s partnery založil společnost Správa Prvního privatizačního fondu. Stačilo jim k tomu 100 tisíc Kčs. Dnes už se kola mnohamiliardového kolosu točí bez jeho zakladatele. Jak šel čas s PPF i Kellnerem připomínáme jeho slovy.PPF slaví 30 let, poprvé bez Kellnera. Jeho slovy připomínáme úspěchy i vize skupiny
Leaders
Společnost Virgin Galactic miliardáře Richarda Bransona oznámila, že dnes obdržela souhlas amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) pro lety s lidmi do vesmíru. Informovala o tom agentura Reuters, která v této souvislosti poukázala na rostoucí konkurenci v rodícím se lukrativním sektoru vesmírného cestovního ruchu.Vesmírná turistika. Musk, Bezos a nově i Branson mohou vyslat do kosmu klienty
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.