Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zlaté časy private jetů. Létají víc než před covidem

Soukromý tryskáč, ilustrační foto
iStock
Petra Nehasilová

A poptávka po službách aerotaxíků stále roste, navzdory částečnému oživení letecké dopravy.

S prvním lockdownem v březnu roku 2020 došlo i u společností poskytující soukromé lety na krizové týdny, kdy nebylo možné létat vůbec. Uvolnění, které přišlo těsně před začátkem letní sezóny, znamenalo pro poskytovatele služeb aero-taxi k významnému nárůstu poptávky. „Celý rok pro nás navzdory všem problémům spojených s pandemií skončil v mírném plusu,“ uvedl Richard Santus, zakladatel a ředitel společnosti Aeropartner.

V letošním roce se podle něj situace vyvíjí ještě lépe, zájem o cestování v private jetech je rekordní. „Za posledního 1,5 roku jsme tak rozšířili flotilu o další tři tryskáče a přijali nové piloty. Vývoj na trhu má stále rostoucí tendenci,“ dodává Santus s tím, že nárůst o 10 procent oproti předcovidové době je reálný.

Superjachta Dilbar

Kde kotví miliardáři? Letošním hitem je Itálie

V srpnu kotvilo nejvíc takzvaných superjachet u pobřeží Itálie. Naopak v USA jejich počty výrazně propadají.

Přečíst článek

Zvýšenou poptávku po charterových letech zaznamenali také ve společnosti ABS jet. „Nacházíme se na začátku září a jsme již na 95 procentech počtu poptávek loňského roku,“ uvádí mluvčí společnosti Marcela Janatová. 

Pandemie měnila cílové destinace

Každá z pandemických vln s sebou nesla jiná cestovní omezení napříč světem, a tak se měnily i cílové destinace.

„Létalo se především po Evropě, zajímavostí však je, že jsme na přelomu letošního roku zorganizovali historicky nejvíce letů k Indickému oceánu,“ říká Janatová s tím, že na zvýšenou poptávku zareagovali například spoluprácí s novými partnery.

Češi létají soukromými letadly na rodinnou dovolenou nebo za obchodem.

Společnost Aeropartner má ve své flotile tryskáče, které mají rádius až čtyři tisíce kilometrů. Z Ruzyně tak bez mezipřistání doletí do jakékoliv destinace v Evropě i Severní Africe, s mezipřistáním létají i do Severní Ameriky nebo Asie. „Záleží jen na přání klienta a jeho finančních možnostech,“ uzavírá Santus.

Hodinová sazba letu odvíjející se od velikosti a typu letadla se pohybuje od 29 do 74 tisíc korun.

Soukromé tryskáče jsou vítězem pandemie

Nárůst poptávky po soukromých letech kopíruje globální trend – letošní červenec byl v případě soukromé letecké dopravy tím nejrušnějším měsícem od října roku 2007. 

Obřady s psychedeliky zažívají boom. Vyhledávají je i obchodníci z Wall Street

Místo koupelí a masáží nastupuje nový trend: šamanský ceremoniál s meditací a konzumací psychdelického nápoje ayahuasca. O wellness pobyty, které i to nabízí, je stále větší zájem. (Následující text není propagace nelegálních látek, ale jde o popsání rostoucího trendu - pozn. red.)

Přečíst článek

„Tato čísla potvrzují, že toto odvětví je mnohem dál než v režimu vzpamatování se z pandemie,“ uvedl Travis Kuhn z analytické společnosti Argus International pro Forbes s tím, že odvětví je o pět až deset procent větší, než bylo před pandemií.

Analytici rovněž nepředpokládají, že by tomu bylo v nadcházejících měsících jinak. Podle jejich odhadů dojde ke zvýšení letové aktivity v soukromých tryskáčích ve dvou posledních čtvrtletích letošního roku o 33 procent oproti stejnému období roku 2019.

Vila v Dubaji, ilustrační foto

Trh s luxusními nemovitostmi v Dubaji táhnou bohatí Evropané

Poptávka po luxusních nemovitostech v Dubaji v prvním pololetí nebývale vzrostla, což vedlo i ke zvýšení cen. 

Přečíst článek

víno - ilustrační obrázek

Investiční vína zažívají boom. Nahrávají jim obavy z inflace

Svět se probouzí z pandemie, a to platí i pro investiční vína.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Soukromý tryskáč, ilustrační foto

Doba přeje bohatým. Firmy nestíhají vyrábět bizjety, čeká se na ně roky

Přečíst článek
Doporučujeme