Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vodafone vydraží první esemesku na světě aneb Veselé Vánoce! za pět milionů

Vodafone vydraží první SMS na světě zaslanou 3. prosince 1992 jako vánoční přání, a to v podobě NFT.
Vodafone, se svolením společnosti
Dušan Kütner
duk

„Veselé Vánoce". Krátké a obyčejné přání, které ale může mít hodnotu až 200 tisíc eur (asi pět milionů korun). SMS s tímto vzkazem, která přišla 3. prosince 1992 zaměstnanci Vodafonu Richardu Jarvisovi, byla totiž vůbec první textová mobilní zpráva na světě. Vodafone, přes jehož síť byla esemeska poslána, ji nyní převedl do podoby digitálního nezaměnitelného tokenu neboli NFT a prodá v charitativní aukci. Veškerý její výtěžek bude věnován Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, oznámila firma.

Úspěšný zájemce na aukci pořádané francouzskou aukční síní Aguttes Auction House 21. prosince získá exkluzivní vlastnictví detailní a jediné na světě repliky komunikačního protokolu, přes který byla první SMS poslána. Kupující v aukci ovšem musí zaplatit jak jinak než kryptoměnou, a to ethereem. Síň očekává, že by se předmět aukce mohl prodat za sto až dvě stě tisíc eur.

„První tištěná kniha, první telefonát, první e-mail – všechny tyto vynálezy změnily naše životy a komunikaci ve světě. První textová zpráva přijatá v roce 1992 je historickým důkazem lidského a technologického pokroku. Jsme potěšeni, že můžeme podpořit prodej tohoto významného kusu historie s charitativním účelem,“ uvedl zakladatel aukční síně Maximilian Aguttes.

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky se snaží pomáhat lidem, kteří byli nuceni opustit své domovy kvůli válečným konfliktům a pronásledování z nejrůznějších důvodů. Takových lidí úřad v současnosti eviduje přes 82 milionů. 

Muchovské ilustrace

Digitální Mucha jde do dražby. V nabídce bude i Slovanská epopej

Již tento pátek budou mít sběratelé možnost pořídit si skutečný unikát. Do prodeje jdou ilustrace legendárního Alfonse Muchy v podobě nezaměnitelných digitálních tokenů, tedy NFT. Netradičním artiklem zahajuje činnost nová platforma na prodej digitálního umění Vive Arts. Ceny budou startovat níž než u Muchových klasických děl.

Přečíst článek

„Technologie vždy měly sílu inovovat a měnit svět. Prostřednictvím této kombinace převratné technologie (NFT, pozn. red.) a hnutí za lepší sociální podmínky může UNHCR pokračovat v pomoci uprchlíkům a lidem, kteří byli nuceni opustit domov, a dát jim příležitost změnit svůj život a vybudovat lepší budoucnost pro sebe a své blízké," uvedl šéf sekce UNHCR pro partnerství se soukromým sektorem.

„Jsme hrdí na to, že spojujeme významnou technologickou inovaci z naší minulosti se špičkovou technologií dneška, abychom pomohli lidem, kteří zoufale potřebují podporu. Tato iniciativa ztělesňuje našeho ducha ‚Společně můžeme‘,“ poznamenal generální ředitel Vodafone UK Ahmed Essam.

Amerikou hýbe sběratelské šílenství. Lidé v umění vidí úkryt před nenasytnou inflací

Tržby newyorských aukčních síní během posledních dvou týdnů překročily dosavadní rekordy. Poptávka po umění je enormní, sběratelé jsou ochotní platit přemrštěné ceny. Koupi uměleckých děl vnímají i jako dobrý prostředek, jak se ubránit stále rostoucí inflaci.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme