Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Atlas dluhopisů: Investice do molekulárního vodíku

dluhopisy, ilustrační foto
iStock
Martin Dočekal

Po delší době tu máme jednu speciální záležitost. Firmu, která chce pomocí dluhopisů financovat svou expanzi v mnoha oblastech, které souvisejí s takzvaným molekulárním vodíkem.

Má ambice téměř neomezené. Bude vyrábět zdravotnickou techniku, potravinové doplňky, chce provozovat zařízení s lázeňskými pobyty, ovlivnit oblast sportu, zemědělství nebo akademického výzkumu. Nepřekvapí, že toto vše bude dělat s mezinárodním přesahem. 

Co je to vlastně molekulární vodík? Na to odpovídá úvod dluhopisového prospektu z dílny advokátní kanceláře Schejbal & Partners, která tento dokument připravila a provedla schvalovacím procesem na ČNB.

Jedná se o bezbarvý plyn bez chuti a zápachu, jehož molekula je přibližně 100–150 tisíckrát menší než průměrná buňka lidského těla, a proto se může dostat přes buněčnou stěnu a působit tak přímo v místech potřeby. Vědecké studie se zabývají zejména vlivem vodíku a jeho účinky proti chronickým zánětlivým onemocněním a degenerativním onemocněním včetně projevů zrychleného stárnutí.

Budova ČNB

Fondee má novou licenci a ambici rozkročit se do zahraničí

Český start-up Fondee, který přišel s jednoduchým online nástrojem pro zhodnocování peněz, obdržel od České národní banky licenci obchodníka s cennými papíry. Nyní chystá rozšíření produktového portfolia i zahraničí expanzi.

Přečíst článek

Nejsme odborníky na chemii ani lékařství, pouze jsme zběžně pročetli patent č. 307851, který patří Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR. Firma s ním totiž uzavřela v srpnu loňského roku licenční smlouvu. Zájemci se v něm mohou dočíst o úspěšných pokusech na králících, kde se tato léčba vodíkem ukázala jako účinná zejména při zánětlivých a degenerativních onemocněních oka. Ale zpět k dluhopisům a podnikání.

Emitentem dluhopisů je společnost Molecular HydroGEN Investment Group a.s. Ta vznikla v srpnu 2020 a má jediný účel - zajišťování finančních prostředků pro podnikání této skupiny. Vlastní ji společnost H2 World Health and Beauty Company (dále jen H2W), o které bude ještě řeč. Skupinu zastřešuje firma H2 Global Group., která byla založena letos v červenci. 

Článek vyšel se svolením redakce Dluhopisáře. 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Donald Trump

Výnosy dluhopisů rostou. Sexy akcie i bitcoin se mohou dostat pod tlak

Přečíst článek

Česká spořitelna láká mladé investory na vylepšené mobilní bankovnictví

Přečíst článek
Doporučujeme