Výstaviště Praha se postupně mění. Letos se v areálu prostaví 200 milionů

Výstaviště Praha letos slaví 130 let od svého založení. Areál, jehož dominantou je secesní Průmyslový palác, se posledních několik let postupně revitalizuje.
„Nyní jsme asi na 20 procentech toho, co bychom měli,” přibližuje šéf Výstaviště Praha Tomáš Hübl. Za rok 2020 město do areálu investovalo 160 milionů korun, dalších 200 milionů je pro tento rok připraveno na rekonstrukci některých objektů a revitalizaci veřejných prostranství.
Došlo například na přestavbu jednoho z Křižíkových pavilonů, budova nekdější restaurace U Primasů se proměnila na multifukční prostor. V dolní části areálu rovněž vznikl nový skate park.
„Nyní nás čeká například rekonstrukce Divadla Spirála,” přibližuje Hübl. Pandemie podle něj sice měla výrazný dopad na zisky společnosti, vyprázdněné Výstaviště ale na druhou stranu umožnilo rychleji rekonstruovat.
Proměny, které v areálu probíhaly a probíhají, se netýkají jen samotných budov, ale i napojených komunikací.
Jednotlivé objekty se veřejnosti otevřou v rámci festivalu Open House.
Rychlost výstavby i variabilita jsou hlavní pozitiva takzvané modulární architektury. Budova navržená z modulů nově stojí i v Praze na Kutnohorské ulici.
Modulární architektura táhne. I tento obor ale bojuje s nedostatkem materiálu
Enjoy
Zatopený Důl Chabařovice změní projekt švédského studia Mandaworks. V okolí jezera Milada vznikne řada drobných objektů určených k rekreaci i aktivnímu odpočinku.
Nové pláže, vyhlídky i pikniková místa. Švédi promění okolí jezera Milada
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.