Zelenější Crocsy si na burze došly pro historické maximum

Spojení značky volnočasové obuvi Crocs s firmou Dow, která se specializuje na výrobu ekologických materiálů, se výrobci barevných plastových bot už teď bohatě vyplácí. Akcie firmy přidávají téměř 15 procent. Tento růst zvýšil výnos akcií od počátku roku na 145 procent.
Společně firmy vyvinuly materiál na biologické bázi, pojmenovaný Croslite, který je zcela recyklovatelný a šetrný k životnímu prostředí. Vyrábí se z odpadu a pomůže společnosti dosáhnout cíle snížit uhlíkovou stopu o 50 procent na jednom páru. Podoba bot, které dříve čelily posměchu, ale v posledních letech si je lidé velmi oblíbili, přitom zůstane nezměněna.
Díky Croslite se firmě podaří splnit závazek, který ohlásila na začátku července, a to stát se do roku 2030 uhlíkově neutrální.
Britské společnosti Marks & Spencer loni uštědřila těžké rány nejen koronavirová pandemie, ale zejména vystoupení Británie z Evropské unie. V jeho důsledku se řetězec částečně stahuje z francouzského trhu. V provozu budou jen prodejny na letištích, nádražích a jiných dopravních uzlech.
Marks & Spencer zavře přes polovinu obchodů ve Francii. Obsadí jen dopravní uzly
Zprávy z firem
Materiál společnosti Dow se vyrábí z odpadu a botu z něj je na konci její životnosti rovněž možné recyklovat. Obuv z inovativního materiálu by se do prodeje měla dostat na začátku příštího roku. Svého závazku hodlá společnost podle výroční zprávy dostát například i ekologičtějším způsobem balení.
Rekordní zisky během pandemie
Akciovou rally Crocsů navíc povzbudily příznivé výsledky firmy za druhé čtvrtletí. Tržby měla rekordní, téměř 641 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o úctyhodných 93 procent. Provozní výnosy se oproti roku 2020 více než ztrojnásobily.
Výrobce obuvi Crocs obviňuje Walmart a další firmy z kopírování svých známých barevných plastových bot. Žaloby podal u amerických soudů, píše CNN.
Hanobené, milované, ale originální. Crocs žaluje napodobitele svých bot
Zprávy z firem
A dvojciferný nárůst tržeb vedení společnosti předpokládá i po zbytek roku. „I když neustále pociťujeme dopad pandemie především na naši výrobu, předpokládáme, že za celý rok vzrostou tržby o 60 až 65 procent,“ uvedla finanční ředitelka Anne Mehlmanová pro server Bizjournals.
Velký díl na tom budou mít posilující on-line prodeje, které letos generují více než třetinu příjmů firmy, do konce roku 2026 by to měla být dokonce rovná polovina. Do karet firmě hrají i sílící prodeje v populačně početné Asii.
>>>>>>Více o dění na burze můžete sledovat zde<<<<<<
Legendární Kavárna Slavia naproti Národnímu divadlu v Praze se po roční uzavírce opět otevřela. Zrekonstruovaná a s novým provozovatelem. „Chtěli jsme ji opět vrátit Čechům,“ říká v rozhovoru Jozef Onderka, nový nájemce prostor.
Chceme ji zase vrátit Čechům, říká nový provozovatel Kavárny Slavia
Enjoy
Po návratu z Kanady se chtěl mladý pár usadit v Praze. Snil o domě, ve kterém bude klidně žít i pracovat. Výsledkem je vila postavená v duchu palladiánských staveb s technologiemi ovládanými umělou inteligencí.
Vila v Troji za 80 milionů má výjimečný výhled na Prahu i do budoucnosti
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.