Zemřela tvář dogecoinu, kryptoměna nadále skomírá

Fenka Kabosu, která se stala tváří kryptoměny dogecoin, uhynula. Samotná kryptoměna živoří na méně než třetině své maximální hodnoty z roku 2021, kdy ji propagoval Elon Musk.
Pes, jehož tvář pomohla šířit oblíbený mem doge a později se stal logem kryptoměny dogecoin, v pátek zemřel. Tvář fenky Kabosu inspirovala vznik kryptoměny dogecoin, která vznikla v roce 2013 jako parodie na tehdy ještě relativně nový bitcoin.
„V pátek přešla duhový most“, uvedla její majitelka Atsuko Sato na sociálních sítích a dodala, že zemřela doma v Sakuře, městě východně od Tokia.

Sato psa adoptovala v roce 2008 a začala na svém blogu zveřejňovat jeho fotky. Ale jedna konkrétní fotka Kabosu v roce 2010 prorazila: zdvižené obočí a pohled, který by se dal číst jako vědoucí, zlomyslný nebo pobavený. Její kulatá hlava se brzy stala jednou z nejznámějších tváří memu Doge.
Milion dolarů za bitcoin není nereálné, říká Roman Valihrach, zakladatel největší tuzemské kryptoburzy Coinmate. „Jestli to bude za 5 nebo za 20 let, to nevím,“ dodává Valihrach, který tvrdí, že bitcoin by v budoucnu mohl nahradit zlatý standard. V rozhovoru s newstream.cz dále mluví o tom, zda je Česko „krypto Švýcarskem“, jak by stát mohl podpořit digitální měny, aby Česko přestalo být montovnou či jak hodnotí spolupráci s Tipsportem.
Roman Valihrach: Méně kryptoměn by bylo ku prospěchu
Leaders
Zaostávání za bitcoinem
O řadu let později, během koronavirové pandemie, dogecoinu pomohl Elon Musk, který začal tvrdit, že do kryptoměny investuje a radil svým followerům, aby udělali to samé. Kdo se ji nezbavil včas, dodnes plaká na výdělkem.
Kryptoměna se aktuálně prodává v přepočtu za 3,8 koruny. Na svém vrcholu v květnu 2021, kdy svým fandům Musk doporučoval měnu nakupovat, stála přes 13,4 koruny. Za svými maximy zaostává navzdory letošnímu růstu, kdy její hodnota posílila, o více než 80 procent. Dogecoin podle údajů serveru Coingecko.com zůstává devátou největší kryptoměnou na světě s tržní hodnotou kolem 23,6 miliardy dolarů (536 miliard korun).
Největší kryptoměna bitcoin naopak nezaostává a aktuálně se obchoduje za 1,57 milionu korun, tedy o deset procent více než byla maxima úspěšného roku 2021, na která se dogecoin nezvládl vrátit.
Ve Spojených státech byli zatčeni dva bratři pro podezření z krádeže 25 milionů dolarů (568 milionů korun) v kryptoměnách a to za pouhých 12 sekund.
Dva studenti americké MIT ukradli kryptoměny za miliony dolarů. Stačilo jim 12 sekund
Money
Hodnota bitcoinu může ještě letos přesáhnout hodnotu 100 tisíc dolarů, zaznělo v debatě v rámci projektu Technology Fast 50 společnosti Deloitte. A na čem lze letos ještě vydělat? Vhodná doba je podle investičních špiček i nadále pro investice do nemovitostí a akcií.
Na čem půjde letos vydělat? Na bitcoinu, akciích i nemovitostech
Trhy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.