Ženy ve financích: Současná situace zdůrazňuje potřebu energetické nezávislosti

Britská ambasáda v Praze tento týden uspořádala další ze série setkání žen ve finančním sektoru s tématem Female perspective on sustainable finance. Velvyslanec Nick Archer (na snímku) uvedl, že Británie je zavázána hodnotám udržitelných financí. Diskutující se shodli na tom, že současné nepokoje na východě Evropy ještě silněji zdůraznily potřebu energetické nezávilosti na nedemokratických mocnostech - což je právě jedna z hodnot udržitelnosti v oblasti energetiky.
Udržitelnost se stává čím dál důležitějším kritériem pro investory. Velké společnosti začínají výrazně rozšiřovat své zelené portfolio a opouštějí „špinavé“ byznysy. To paradoxně může být prostor pro velké tuzemské hráče, kteří mají mezinárodní ambice, naznačuje například plán miliardáře Pavla Tykače.
Zelené investice jsou příležitost, věří svět. Češi to vidí jinak a mohou vydělat miliardy
Money
Helena Zavázalová z České asociace pojišťoven uvedla, že na regulaci v oblasti ESG se lidé z odvětví financí ještě před pár lety dívali jako na další zatěžující regulaci z Bruselu. To se ale postupně mění a vidí, že to přináší i příležitosti ve finančním sektoru. Výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh Jana Brodani uvedla, že podobné to bylo s GDPR - také se posléze ukázalo, že ochrana dat je důležité a pozitivní téma. Ženská perspektiva pro udržitelné finance je podle diskutujících cenná, neboť ženy obecně uznávají hodnoty ESG silněji.
Více než tři čtvrtiny lidí zvažuje při výběru zaměstnavatele hodnotovou orientaci firem. A nejde jen o nejmladší generaci zaměstnanců, kritéria udržitelnosti zajímají všechny věkové skupiny stejně, ukazuje průzkum UniCredit Bank.
Češi se chytají na udržitelnost. Může to pomoci v boji o zaměstnance
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.