Co čekat od alternativních forem financování? Odpovídají účastníci Investiční snídaně
Co je alternativní dluh, proč jeho popularita sílí a je možné se tohoto trendu efektivně zúčastnit? To se diskutující pokusili vysvětlit na Investiční snídani, kterou pořádala společnost EMUN ve spolupráci s hlavními partnery KPMG ČR a PPF bankou. Sledujte záznam z akce.
Nejisté výhledy ekonomiky, vysoké úrokové sazby a obezřetnost bank. To jsou faktory, které v poslední době nutí stále více firem hledat zdroje pro rozvoj svého podnikání jinde než v bankách. Pro koho je takové financování ideální? A co je Private Credit? A je možné se z pozice investora tohoto trendu efektivně zúčastnit? Otázky, které nezůstaly bez odpovědí.
Sledujte debatu expertů na Investiční snídani s názvem „Alternativní financování aneb jak přečkat zamrzlý trh?“ v úvodu tohoto článku.
Na akci mimo jiné vystoupil makroekonomický analytik PPF banky Ľuboš Mokráš, partneři investiční společnosti EMUN Leoš Jirman a Filip Savi, CEO 4Trans Factoring Jaroslav Ton, Managing Partner Nation 1 Jaroslav Trojan a Associate Director KPMG ČR Josef Sklenář.
Investiční snídaně jsou určeny investorům a všem, které zajímá dění a předpokládaný vývoj v ekonomice a na kapitálových trzích. Navazují na konferenci Investiční výhledy a přinášejí pravidelný makroekonomický výhled a tržní update ve spojení s panelovou diskusí na vybrané aktuální téma.
Vysoké úrokové sazby, obezřetnost bank a nejisté výhledy ekonomiky. To jsou faktory, které nahrávají alternativním formám investování. O příležitostech v této třídě aktiv budou diskutovat experti na další Investiční snídani, kterou pořádá společnost EMUN ve spolupráci s hlavními partnery KPMG ČR a PPF bankou.
Jak přečkat zamrzlý trh? Být investorem dluhu, radí experti
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.