Zuckerberg rozpálil kryptoměny metasvětů
Hodnota měny Mana virtuálního světa Decentraland se od pátku zmnohonásobila. Facebook přejmenovaný na Meta evidentně trefil trend.
Na virtuální měnu Shiba Inu, která sice nemá žádnou hodnotu, ale raketově rostla kvůli aktivitám fanouškům na sociálních sítích, se koncem týdne trochu zapomnělo. Kryptosvět má nový hit, měny virtuálních světů. Ex-Facebook Marka Zuckerberga minulý týden představil svou vizi internetové reality, což s sebou táhne i dosud existující konkurenci.
Facebook mění jméno na Meta a chce ještě více urychlit transformaci společnosti v plně digitální, či dokonce virtuální svět. Pokud to udělá špatně, v Česku může přijít o dosavadní výlučné postavení.Analýza: Facebook se mění v Meta. Co to přinese českému trhu?
Zprávy z firem
Mana, měna virtuálního světa Decentraland, vzrostla za dva dny až o 400 procent. Přiteklo tam přes pět miliard dolarů. Mimochodem, dobře to ilustruje, jak odlišné je dění a rychlost pohybu ve světě kryptoměn a v tradičních akciích - cenné papíry Mety, dříve Facebooku, vzrostly v pátek o dvě procenta...Ovšem jen během dneška Mana opět zhruba o čtvrtinu spadla.
Kromě Many rostou ostatní kryptoaktiva navázaná na virtuální světy jako Sandbox - dle indexu Metaverse MVI se trh více než zdvojnásobil.
Kolem Many teď během víkendu vypuklo na sociálních sítích šílenství známé z manipulací kurzy parodických kryptoměn jako Dogecoin či Shiba Inu, nebo také z akciového světa kolem retailové aplikace Robinhood. Aktivisté na sítích pod heslem "až na Měsíc" motivují lidi ke koupi těchto měn a například Maně predikují hodnotu deset dolarů (před Zuckerbergem stála pod dolar).
[[Twitter status: https://twitter.com/CRYPTOTIPSKING1/status/1453937755411517445]]
Každopádně analytici soudí, že Zuckerbergův krok potenciál virtuálních světů hodně nasvítil. Metasvěty mohou být velmi silným trhem. Tržní kapitalizace Many, tedy Decentralandu, který je největším a nejstarším virtuálním světem, je teď sedm miliard dolarů.
Virtuální světy jsou spojeny s fenoménem NFT, tedy digitálních obrázků a věcí běžících na blockchainových platformách. Lidé si tam mohou kupovat, prodávat či vystavovat digitální umělecká a sběratelská díla či módní doplňky. Vstup mainstreamového ex-Facebooku do toho světa proto je velmi silnou událostí.
Facebook mění jméno na Meta a chce ještě více urychlit transformaci společnosti v plně digitální, či dokonce virtuální svět. Pokud to udělá špatně, v Česku může přijít o dosavadní výlučné postavení.Analýza: Facebook se mění v Meta. Co to přinese českému trhu?
Zprávy z firem
V Lobkowiczkém paláci se sešli odborníci na krypto, umění i investice. Již za pár let podle nich bude větší část populace žít v plně digitálních prostředích, v nichž je budou reprezentovat nejrůznější atributy. Již nyní si lze v podobě takzvaných NFT neboli nezaměnitelných tokenů pořídit například tenisky nebo luxusní nemovitost. A také umění. A lidé za to vše již nyní platí stovky milionů dolarů.NFT jako nové rolexky? Kryptopeněženka může přinést lepší zaměstnání
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.