Jak vybudujete značku, kterou zákazníci zbožňují? Poslouchejte příběhy českých podnikatelů z firem, které jsou na tom stejně jako vy. Oddané svému řemeslu. Jak přemýšlí? Co je inspiruje? Jakých chyb se ve svém podnikání dopustili? Jak se jim povedlo přežít v extrémně náročném prostředí byznysu? Podcast Buduj značku vám pomáhá na vaší byznysové cestě. Rozhovory moderuje Petr Schwank z podcastového vydavatelství EP Events and Production.
podcast
249: Petr Šíma & Douglas Wong: Nevložil bych peníze do společnosti, která je nejistá v řízení svých financí.
Petr Šíma je zakladatelem organizace Depo Ventures, která má za cíl dávat dohromady angel investory, ale nejen to. Zároveň těmto investorům ukazuje také zajímavé příležitosti k investicím, a to především v oblasti technologických startupů. Douglas Wong je zkušeným investorem a mentorem, který má 30letou praxi především v oblasti hardwaru a vzdělávání. Založil hned několik společností, z nichž zatím tři úspěšně exitoval. Pochází ze Spojených států.
Jak se Douglas Wong usadil v Česku? Jak se podle něj v Česku proměnil trh a pracovní prostředí? Jak hledá nové startupy? A jak přistupuje k projektům, do kterých investuje?
Podcast byl natočen v angličtině.
248: Milan Rataj: Nemůžete utahovat matku přes závit. Strhnete šroub a výsledek nebude žádný
Kde nejčastěji chybují firmy, když se baví o kompetenčním modelu, nebo se o něj snaží? Je při zavádění modelu ve firmě důležitější mít zavedené procesy, nebo kvalitně komunikovat? S jakými mýty se nejčastěji ve firmách setkává? Má smysl zavádět kompetenční model ve firmě, kde by byl tým proti?
247: Roman Kratochvíl: Nikdy jsem si nepřipustil, že bych prohrál, nebo že bych měl nechat firmu zkrachovat
Proč se rozhodl z oblasti IT přejít k výrobě drinků? Proč mu chyběla energie? Jaký okamžik pro něj byl nejtěžší? Jak správně vysvětlit lidem, co je zdravá energie? Čeho by chtěl dosáhnout s MYONE Drinkem? Co je to vlastně energy drink? Jak si nastavoval work balance?
246: Luděk Blahut & Marek Hatlapatka: Závislost Česka na bankovním sektoru je extrémně vysoká
Co vše dal společnosti Cyrrus covid-19? Co nového si vyzkoušeli? Jaký náhled má na domácí kancelář? Co by prospělo českým kapitálovým trhům? Daří se dohánět americký kapitálový trh? Co očekává v budoucnosti?
Tento díl podcastu vznikl ve spolupráci s Finanční konferencí. Jde o akci, která se uskuteční 21. a 22. září. Tématem konference budou alternativní formy financování.
245: Robert Stejkora, Ladislav Antoš: Z aplikace pro jednotlivce se po update stalo i řešení pro firmy
Kdy se Stejkora s Antošem potkali? Jak začala jejich spolupráce? Co jejich aplikace přináší? Jak těžké je něco podobného vytvořit? Jak by Stejkora zhodnotil současnou práci finančních poradců? Co oboru přinesla pandemie?
245: Pozvánka na živé natáčení podcastu Buduj značku
Už 23.9. se v pražském hotelu Maximilian uskuteční historicky první živé natáčení tohoto podcastu.
Registrujte se na stránkách ep-media.cz. Jste srdečně zváni!
244: Kristýna Konhefrová: České nevěsty jsou určitě konzervativnější
Jak těžké byly začátky jejího podnikání? Jaké služby spustila při první a jaké při druhé vlně? Kdy poprvé nahlédla do svatebního průmyslu? Jak těžké je prosadit se na trhu? Jaká je konkurence? Kdo jí dodává šaty? Jak vnímá udržitelnost ve svatební módě? Jaká jsou specifika českého trhu?
243: Marek Chmiel: Tím, že uložím data do cloudu, nezbavuji se povinnosti je zabezpečit
Jak společnost ovlivnilo tornádo, které se v červnu prohnalo jižní Moravou? Co se mu vše v první moment honilo hlavou? Jak rychle začaly obnovovací práce? Jak celou situaci vnímali zákazníci? Kolik kopií dat je vlastně optimálních? Jsou data v cloudu výrazně lépe zabezpečená, než když je má klient „u sebe”?
242: Roman Kratochvíl: Vraceli jsme se do historie, abychom přišli na to, jak funguje bazální příjem energie
Jak těžké bylo dostat tuto novou značku na trh? Jak dlouho se projekt vyvíjel? Jaký je rozdíl mezi stimulantem a energetickým nápojem? Kolik různých variant a verzí energetického nápoje za sebou má? Co vše MYONE Drink obsahuje? Jak dlouhá cesta vedla k drinku? Záleží na surovinách? Jde udělat uniformní výrobek? Jaké ovoce je stravitelné pro všechny lidi na světě?
241: Žaneta Huňková: Jsme národ kutilů. Každý, kdo umí, je naší konkurencí
Jak se dostala do SuperSouseda? Na jaké pozici začínala? Jaké výzvy aktuálně řeší? Co je její motivací? Jaké má vize? Jak dlouho služba SuperSoused funguje? Jaké jsou její cíle? Kdo je konkurencí SuperSouseda? Jak často řeší reklamace? Co jí v poslední době nejvíce rozčílilo? Jak náročné je vyjednávání s řemeslníky?
240: Martina Trnková: Všichni si myslí, že služby virtuálních asistentek jsou drahé. Je třeba se na to podívat ze správného úhlu
Co je vlastně virtuální asistentka? Jak se odlišuje od klasické asistentky? Jak společnosti pomohla koronavirová krize? Kdy se služba začala rozvíjet? S jakou vizí do toho Martina Trnková šla? Je v Česku hodně virtuálních asistentek? Jaké vlastnosti by měla mít správná virtuální asistentka? Jaké pozitivní a jaké negativní zkušenosti ve své branži Trnková má?
239: Michal Gloger: Rehabilitační centra se kvůli covidu uzavřela, museli jsme měnit strategii
Jak firmu Mebster ovlivnila koronavirová pandemie? Nutil covidový rok společnost k nějakým zásadním inovacím? Bavíme-li se o exoskeletu, k čemu slouží senzorický subsystém? Jak poznat moment, kdy je dobré odložit pomůcku v době rehabilitačního procesu? Jak náročný je pro Mebster, jenž je výzkumnou a vývojovou firmou, obchod?
238: Petr Šíma: Startupy už nikdy nezmizí. Atmosféra mezi startupisty mi připomíná 90. léta
Jak vypadá andělský investor? Co to vše obnáší? Pro koho tato pozice není? Proč by měl vlastně člověk investovat do startupu? Jak vidí dlouhodobě roli startupů ve společnosti? S kým se Šíma - charakterově - setkává nejčastěji? Proč je důležité, když chci investovat, rozložit riziko? Musí investor odejít, pokud se daná investice nevyvíjí dle představ?
237: Bob Kartous: Praha nemá být levnou destinací, kam jezdí partičky vesničanů z Anglie
Co Podnikatelský inovační institut (Pii) vlastně dělá? Kdy vznikl a proč? Jaké inovační platformy zde vznikají a jak se může zapojit například majitel startupu? Poslechněte si nový podcast Buduj značku. Jeho prvním hostem je ředitel Pii Bob Kartous. Podcast vznikl v rámci nové minisérie Podnikatelského inovačního institutu. Fanoušci do inovací a technologických novinek se můžou těšit na dalších devět dílů.
236: Vladan Hejnic: Důležité je být vůči klientům transparentní a mít pokoru k tomu, co se může stát
Jaké má Hejnic zkušenosti s investorskými penězi? Kdy je brát? Jsou vůbec pro startupistu vhodné? Jakou strategii by měl startupista mít? Proč je důležitá komunikace? Je dobré být transparentní i v otázkách výplat vůči zaměstnancům? Co startupistům podle Hejnice často chybí?
235: Tomáš Micka: Pojistit lze ve své podstatě všechno. Záleží na tom, jak je pojaté riziko
Proč se Micka rozhodl pro obor pojišťovnictví? A jak se mu daří v něm takto dlouho vydržet? Jak se dostal do Respectu? Jaké jsou v pojišťovnictví aktuální trendy? S jakými nejtěžšími případy se ve své praxi setkal? Je něco, co nelze pojistit? Jak často se baví se zahraničními společnostmi?
234: Vladan Hejnic: Lidé většinou to nejdůležitější řeknou na konci věty
Jak dlouho a v jakých oblastech obchoduje? Kolik měl za svůj život obchodních jednání? Jak se vzdělává? Jaké největší chyby obchodníci dělají? Existuje nějaký seznam otázek, které by měl obchodník mít, aby se z daného jednání s klientem dozvěděl vše, co potřebuje? Proč by se nemělo skákat do řeči? Jaký je rozdíl mezi komentářem a námitkou? Má smysl při obchodním jednání vysvětlovat každou položku, kolik stojí?
233: Martin Fortelný: Dostávat zaplaceno vícekrát než jednou měsíčně je pro spoustu lidí sci-fi
Byla cesta k vlastnímu projektu složitá? V čem vnímá výhodu svého projektu? Obává se konkurence? Je obvyklé dostávat mzdu častěji než jednou měsíčně? Jak vnímá finanční gramotnost? Jak dokáže zlepšit život zaměstnancům? Co je jeho vizí?
232: Vladan Hejnic: Konkurenční prostředí je dobré. Stoprocentně!
Co pro něj znamenala a znamená konkurence? Jak by měli obchodníci vlastně o konkurenci mluvit, jak by se k ní měli stavět - před zákazníky, ale i před sebou samými? Měl by se člověk orientovat na zahraniční, nebo na tuzemskou konkurenci? Zažil nekalé praktiky ohledně chování konkurence? Zlepšuje se v Česku konkurenční boj?
231: Radek Jaroš: Od té doby, co jsem profesionální horolezec, tak nemám čas na lezení
Jak těžké je být profesionálním horolezcem? Od kdy se věnuje horolezectví? Proč si bral na expedici mimo jiné notebook? Jak dopadla Jarošova první expedice na Mount Everest? Jezdí do hor s vidinou zisku, nebo proto, že jej to baví? Jak těžké pro něj bylo shánění financí a sponzorů?
Sněmovní volby by nyní vyhrálo ✌ hnutí ANO s 33 procenty hlasů, koalice Spolu získala 19,8 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněného volebního modelu agentury STEM pro televizi CNN Prima News.
Číst více
Korejská společnost KHNP předpokládá, že v době podpisu smlouvy o stavbě nových bloků jaderné elektrárny Dukovany ☢ bude smluvně zajištěn přinejmenším třicetiprocentní podíl českého průmyslu na hodnotě projektu. V rozhovoru, který odvysílala Česká televize, to řekl zástupce KHNP Harry Chang.
Číst více
Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle agentury Reuters vyhlásil velikonoční příměří 🕊. Rusko zastaví boje od dnešního večera do půlnoci na 21. dubna a očekává, že Ukrajina udělá to samé.
Číst více
Režisér Jan Hřebejk natáčí 📽 seriál Na tělo. Satirická vztahová komedie vzniká podle knižní předlohy spisovatelky a scenáristky Martiny Formanové. Příběh o krizi středního věku, dospívajících dětech a třídním srazu po třiceti letech zamíří na obrazovky České televize jako hlavní titul jarní sezony 2026.
Nejvýše položené tuzemské lyžařské středisko ⛷ na Ovčárně v Jeseníkách definitivně ukončilo lyžařskou sezonu. Teplé počasí už neumožnilo o tomto víkendu rozjet vleky. Provozovatelé původně plánovali ukončení provozu až o Velikonočním pondělí.
Spojené státy nyní neuvažují o dodávkách dalších zbraní ⚔ Ukrajině poté, co země napadená Ruskem vyčerpá balíček schválený ještě v době úřadování prezidenta Joea Bidena. Uvedl to deník The New York Times s odvoláním na členy Kongresu obeznámené se situací.
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje zavedení evropské směrnice o energetické náročnosti budov 🏢 (EPBD). Norma stanovuje, že od roku 2030 se budou moci stavět pouze budovy, které dosáhnou bezemisního standardu, pro veřejné budovy to bude platit o dva roky dříve. Pravidla jsou zhruba o deset procent přísnější než aktuální standard budovy s téměř nulovou spotřebou energie, uvedlo ministerstvo.
Číst více
V prvním čtvrtletí v ČR zaniklo ❌ 4639 firem, což je nejvíce od roku 1990, od kdy se tato data sledují. Zároveň ale vzniklo ✔ 8695 společností, nejvíce od prvního čtvrtletí 2017. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF - Czech Credit Bureau na základě dat portálu Informace o firmách.
Popularita amerického prezidenta Donalda Trumpa 👱♂️ během prvních tří měsíců mandátu byla výrazně podprůměrná a nikdy se nedostala nad 50 procent. Tvrdí to zpráva, kterou v pátek zveřejnila agentura Gallup.
Asi jedna šestina světové zemědělské půdy obsahuje podle vědců těžké kovy. Tyto jedovaté látky ☠ se pak dostávají i do vody a potravin, což může ohrozit lidské zdraví. V půdě se vyskytují přirozeně, ale jejich přítomnost ovlivňuje i lidská aktivita, píše britský server The Guardian.