Jak vybudujete značku, kterou zákazníci zbožňují? Poslouchejte příběhy českých podnikatelů z firem, které jsou na tom stejně jako vy. Oddané svému řemeslu. Jak přemýšlí? Co je inspiruje? Jakých chyb se ve svém podnikání dopustili? Jak se jim povedlo přežít v extrémně náročném prostředí byznysu? Podcast Buduj značku vám pomáhá na vaší byznysové cestě. Rozhovory moderuje Petr Schwank z podcastového vydavatelství EP Events and Production.
podcast
230: Petr Bláha: Nevěřím, že jde něco vybudovat bez štěstí
Chtěl Petr Bláha odjakživa start-up? Co se vše nepovedlo? Co mu jeho projekt „dal”? Proč odešel z dobře placené práce? Proč si vyplácí velmi nízkou mzdu? Je trpělivým člověkem? Proč má tak velkou touhu stavět produkt? Co jej vždy lákalo se učit programovací jazyky, i když je vzděláním ekonom? Jak vzniká cenotvorba v e-shopech?
229: Dalibor Dušek: Obchod face to face je v dnešní době složitější. Získat zájem člověka je těžké
Jak se mu s podnikáním začínalo? Jaké to v jeho oboru bylo tehdy a jaké to je dnes? Čím se chtěla jeho společnost odlišit? Proč je podle něj v současné době obchodní činnost složitější? Jakou má motivaci pracovat dál? Zapojují se i v jeho oboru nové moderní technologie?
228: Kristýna Durasová a Stanislav Šareš: Výrobek s dobrou karmou? Tím dáváte to nejlepší sobě, ale i okolí
Co předcházelo projektu Goodie? Kdy se k Šarešovi připojila jeho přítelkyně? Jak se jejich podnikání vyvíjelo? Jaké to je budovat společný podnikatelský projekt a být partnery? Co si představit pod pojmem výrobky s dobrou karmou? Jak bylo těžké se odlišit?
227: Martin Pavlík: Dělej více to, co tě baví, a zbyde ti méně času na to, co tě nebaví
Jakou daň si na něm vzalo podnikání? Jakým způsobem si rozvrhuje čas? Jak tomu bylo v minulosti? Proč se stal expertem na produktivitu? Jak se vybírají kompetentní lidé? Rozhoduje se podle pocitů, dojmů, nebo podle tvrdých dat? Měl by být majitel firmy tvůrce, nebo spíše správce?
226: Matěj Kunc, Josef Lebeda: Když klient kupuje nemovitost s námi, jsme vždy na jeho straně
Jak se jejich přístup liší od klasického přístupu realitní kanceláře? Pletou si je lidé s realitní kanceláří? Proč se snaží realitní kancelář své klienty nahnat do časového presu? Jaké nejčastější mýty musí vyvracet? Jaké vztahy mají s realitními makléři? Jak jsou spokojeni s prací realitních makléřů? Je potřeba realitní trh kultivovat? Na co si musí dávat při jednání s realitními makléři pozor?
225: Luděk Blahut & Vít Endler: finGOOD je obdobný typ jako Marketplace. Na jedné straně jsou investoři, na druhé firmy
Jak se stalo, že se Endler stal finančníkem? Co pro něj bylo největší výzvou ve společnosti MALL.cz ve srovnání se současným působištěm? Co je vlastně finGOOD? Proč se jim nevyplatí dělat úvěry pod milion korun? Je pro banky zajímavé se vtlačit do sektoru malých či středních firem?
Tento díl podcastu vznikl ve spolupráci s Finanční konferencí, on-line akcí, jež se uskuteční 21.-22. září.
224: Martin Potůček & Petr Koblic: Evropský kapitálový trh bychom měli razantně sjednotit
Co vlastně jsou alternativní formy financování? Mohli bychom mít v Evropě nové Google, Amazony, Microsofty? Co je špatného na tom, že v Evropě není jeden účetní standard? Větší potenciál je v oblasti bankovnictví v Americe, či v Evropě? Jak vnímají finanční gramotnost v Evropě? A jak vnímají penze a penzijní fondy? Proč by měl mít stát zájem, aby co nejvíce firem bylo na kapitálovém trhu?
Tento díl podcastu vznikl v rámci Finanční konference, on-line akce, jež se uskuteční 21.-22. září.
223: Michal Noga & Martin Rozhoň o start-upech: Co radí founderům?
Jak popsal Noga vývoj start-upu Madmonq? Jak dlouho zrálo rozhodnutí pustit se do externího financování? Jaké zkušenosti se start-upy má Martin Rozhoň? Co by měli foundeři vědět, když vstupují do vyjednávání? Jaké stěžejní body by si měli foundeři pohlídat?
Tento díl podcastu vznikl v rámci Finanční konference, on-line akce, jež se uskuteční 21.-22. září.
222: Luděk Blahut & Děpold Czernin: Vztahy k vlastní kultuře i kulturu samotnou jsme si několikrát v minulosti zpřetrhali
Vidí Czernin rozdíl ve vnímání tradic ve středovýchodním evropském prostoru versus západní země? Jak vnímá import amerických tradic k nám? Co říká například na Halloween? Jak pečujeme o tradice v současné době a jak tomu bylo v době komunismu? Proč vytvořil projekt Náš Ježíšek?
Tento díl podcastu vznikl ve spolupráci s Finanční konferencí, on-line akcí, jež se uskuteční 21.-22. září.
221: Radovan Vávra: Za poslední rok a půl by měl každý svému bankéři poslat na Vánoce husu
Jak se změnil přístup bank ke klientům - například ve srovnání s dobou před 20 lety? Vidí někde u bankovního sektoru Achillovu patu? Jak dle jeho slov banky fungovaly v době covidové? Jaký druh investic Radovana Vávru nejvíc přitahují? Jaké akcie naposledy nakoupil a kde o svých nákupech informuje?
Tento díl podcastu vznikl v rámci Finanční konference, on-line akce, jež se uskuteční 21.-22. září.
220: Luděk Blahut: Škála klientů je široká. Někdy pomáhám menším, jindy větším firmám
Co je náplní práce hodinového finančního ředitele? Jak se ke své práci dostal? Co bývá největším problémem, který řeší, nebo s nímž se setkává? Jaké chyby vnímá nejčastěji u žádostí o úvěr? Zanedbávají firmy finanční řízení?
Rozhovor vznikl v rámci partnerství s Finanční konferencí, která proběhne on-line ve dnech 21.-22. září. Jejím tématem budou alternativní formy financování.
219: Kateřina Borovanská: Před deseti lety jsem nevěřila, že budeme tak schopní, jak jsme
Na kolika židlích celkem Borovanská "sedí"? Vyhovuje jí současná pracovní situace? Na jakých projektech spolupracuje? Kdy se podle ní stratifikoval trh? Je spokojená s vývojem? Je práce contentového specialisty perspektivní? Změnilo se v době koronaviru něco v přístupu ke contentu? Proč přišla se soutěží Fénix Content Marketing?
218: Adam Pýcha: Knihy jsou specifický sortiment, mísí v sobě kulturu i vzdělání
Jak koronavirová pandemie ovlivnila knižní trh? Jak se změnilo chování zákazníků? Ubyla konkurence? Kupují lidé knížky jen podle toho, jak vypadá jejich obálka? Co dělat v době krize z hlediska marketingu? Jak změnil Pýcha své myšlení za své působení v knihkupectví, dokázal by sám se sebou jít v roce 2017 na pivo? A lze se z krize proinvestovat?
Nestýská se Sogelovi po stavařině a developerských projektech? Zajímá lidi, z čeho nabízené jídlo je? Jak vzpomíná na své podnikatelské začátky? Jak vypadá výrobní proces v jeho firmě? Proč dělají jídla bezlepková? Jaké chyby by už neopakoval?
216: Jiří Diblík: Důležitý je tým a vášeň tvořit něco nového
Jaké to je začít podnikat ve 12 letech? Byl někdy zaměstnaný? Kdy je podle něj nejlepší začít podnikat? Jakým způsobem se prosadit? Kde hledal informace? Co pro něj byl ten největší problém? Co je podle jeho názoru na podnikání nejdůležitější?
215: Petr Sejval: Koronavirus přinesl mnoho nových obchodů
Jak by se podnikatelé měli připravit na to, že jim někdo nezaplatí? Jak zvýšil koronavirové období zájem o pojištění? Jak Petr Sejval hodnotí připravenost podnikatelů na krizi?
Rozhovor vznikl ve spolupráci s týmem RESPECT.
Pipedrive je globální cloudová softwarová společnost, jak bylo náročné vybudovat pobočku v Česku? Jak dlouho trvalo, než se následně etablovala? Co musí člověk umět, aby mohl ve společnosti Pipedrive pracovat? Jak Pipedrive sleduje svoji konkurenci? Na jaké aktuální trendy se Pipedrive nyní zaměřuje?
213: Tomáš Ditrych: Američané umějí výborně prodat svůj produkt
Jak se Tomáš Ditrych dostal ke svým studiím v USA? Co mu učarovalo na moderních technologiích? Jak se liší úroveň nápadů za oceánem a tady u nás? V čem spočívá Ditrychova inovace právních služeb? Nahradí stroje lidi v práci? A co Ditrychovi vadí na tom, jak se dělá advokacie v Česku?
212: Tomáš Kučera vs. Petr Schwank: Proč a jak tvořit podcast?
Tahle epizoda je výjimečně speciální! Poznáte proč? Na moderátorskou židli usedl Tomáš Kučera a na židli hosta Petr Schwank. Jak a proč podcasty vznikly? Proč začít dělat podcast? Je podcast slepá ulička? Co je základ podcastu? Jak podcast vzniká? Na jakých platformách můžete svůj podcast zveřejňovat?
211: Petr Šíma: Pomáháme investorům, kteří chtějí být v zainvestovaném startupu aktivní
Co Petra motivovalo k tomu, aby se pustil na investorská pole? Jak vypadá startupové přemýšlení? Jaký startup změnil Petrův pohled na investování? Jak se daří českým startupům? Jak se dá pomoci startupům?
Sněmovní volby by nyní vyhrálo ✌ hnutí ANO s 33 procenty hlasů, koalice Spolu získala 19,8 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněného volebního modelu agentury STEM pro televizi CNN Prima News.
Číst více
Korejská společnost KHNP předpokládá, že v době podpisu smlouvy o stavbě nových bloků jaderné elektrárny Dukovany ☢ bude smluvně zajištěn přinejmenším třicetiprocentní podíl českého průmyslu na hodnotě projektu. V rozhovoru, který odvysílala Česká televize, to řekl zástupce KHNP Harry Chang.
Číst více
Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle agentury Reuters vyhlásil velikonoční příměří 🕊. Rusko zastaví boje od dnešního večera do půlnoci na 21. dubna a očekává, že Ukrajina udělá to samé.
Číst více
Režisér Jan Hřebejk natáčí 📽 seriál Na tělo. Satirická vztahová komedie vzniká podle knižní předlohy spisovatelky a scenáristky Martiny Formanové. Příběh o krizi středního věku, dospívajících dětech a třídním srazu po třiceti letech zamíří na obrazovky České televize jako hlavní titul jarní sezony 2026.
Nejvýše položené tuzemské lyžařské středisko ⛷ na Ovčárně v Jeseníkách definitivně ukončilo lyžařskou sezonu. Teplé počasí už neumožnilo o tomto víkendu rozjet vleky. Provozovatelé původně plánovali ukončení provozu až o Velikonočním pondělí.
Spojené státy nyní neuvažují o dodávkách dalších zbraní ⚔ Ukrajině poté, co země napadená Ruskem vyčerpá balíček schválený ještě v době úřadování prezidenta Joea Bidena. Uvedl to deník The New York Times s odvoláním na členy Kongresu obeznámené se situací.
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje zavedení evropské směrnice o energetické náročnosti budov 🏢 (EPBD). Norma stanovuje, že od roku 2030 se budou moci stavět pouze budovy, které dosáhnou bezemisního standardu, pro veřejné budovy to bude platit o dva roky dříve. Pravidla jsou zhruba o deset procent přísnější než aktuální standard budovy s téměř nulovou spotřebou energie, uvedlo ministerstvo.
Číst více
V prvním čtvrtletí v ČR zaniklo ❌ 4639 firem, což je nejvíce od roku 1990, od kdy se tato data sledují. Zároveň ale vzniklo ✔ 8695 společností, nejvíce od prvního čtvrtletí 2017. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF - Czech Credit Bureau na základě dat portálu Informace o firmách.
Popularita amerického prezidenta Donalda Trumpa 👱♂️ během prvních tří měsíců mandátu byla výrazně podprůměrná a nikdy se nedostala nad 50 procent. Tvrdí to zpráva, kterou v pátek zveřejnila agentura Gallup.
Asi jedna šestina světové zemědělské půdy obsahuje podle vědců těžké kovy. Tyto jedovaté látky ☠ se pak dostávají i do vody a potravin, což může ohrozit lidské zdraví. V půdě se vyskytují přirozeně, ale jejich přítomnost ovlivňuje i lidská aktivita, píše britský server The Guardian.