Jak vybudujete značku, kterou zákazníci zbožňují? Poslouchejte příběhy českých podnikatelů z firem, které jsou na tom stejně jako vy. Oddané svému řemeslu. Jak přemýšlí? Co je inspiruje? Jakých chyb se ve svém podnikání dopustili? Jak se jim povedlo přežít v extrémně náročném prostředí byznysu? Podcast Buduj značku vám pomáhá na vaší byznysové cestě. Rozhovory moderuje Petr Schwank z podcastového vydavatelství EP Events and Production.
podcast
150: Jakub Dostál: Budoucnost je nejistota
Jak se dá skloubit akademický a businessový pohled? Jak přemýšlí klasický akademik? Jak se vyvíjí umělá inteligence? Proč je dobré mít v businessu akademika? Co je to predikce časových řad? Na co si dát pozor, pokud Vám někdo nabízí AI řešení? Jaké jsou největší trendy v této sféře? Co se bude řešit za 5-10 let?
149: Kristýna Kučerová: Concierge Vám naplánuje i rodinnou dovolenou
Jak si stanovit priority? Co to je concierge a jak vám může ušetřit čas? Jak tuto službu vnímají Češi? Jaký je rozdíl mezi concierge a virtuální asistentkou? Proč necílit vším na všechny? Budeme jednou mít všichni svého osobního asistenta? Jak je to se soukromím těchto služeb?
Jak vypadá expanze do zahraničí? Čemu se vyvarovat při zakládání startupu? Jak vypadá expanze do Německa, Polska i do Amerických států? Jak se liší jednotlivé trhy? Jakým způsobem se koronavirus dotkl firmy Sharry Europe? Jak se liší americký a evropský přístup k momentální situaci? Vrátí se lidé do kanceláří? Má smysl expandovat do Ameriky?
146: Radek Šitera: Investor, který se nerozhodne do pár minut, Vás nechce
Je těžké začít podnikat ihned po vysoké škole? Je dobré pracovat s kamarády? Proč mít investory? Jak si vybrat investora? Co musíte mít pro investora připravené? Co dělat, když Váš projekt nefunguje? Co je to vlastně startup? Kdy se startup překlene ve velkou firmu?
145: František Bostl: Akcie Tesly bych teď nekupoval
Jak vypadá trh v momentální situaci v Evropě a Americe? Jak bude vypadat naše ekonomika v příštím roce? Jaký je rozdíl mezi akciovými trhy? Jaký je teď rozdíl mezi reálnou ekonomikou a akciovým trhem? Jaký je rozdíl mezi cenou a hodnotou? Jsou u nás dobré podmínky pro zpětný hospodářský růst? Jak se buduje investorské portfolio?
Je průmyslové odvětví hodně zasaženo situací s COVIDem 19? Jak firma docílí toho, aby její zaměstnanci byli kreativnější? Berou roboti práci lidem? Jaké jsou hlavní trendy v automatizaci? Jak vypadá agilní řízení? Co je prvek zákaznického dema? Jaký je problém v tom, když máte ve firmě hodně týmů? Jaká je ideální velikost týmu? Jak by měl fungovat kvalitní lídr?
143: Linda Štucbartová: Musíme se naučit vyrovnávat s nejistotou
Jak rozjet nový projekt? Jak vypadá prostředí ve státní správě? Jací jsou doopravdy lidé pracující ve státní správě? Co chtějí dnešní vysokoškoláci? Proč dnes mladí lidé v Izraeli zakládají startup a jak se liší od Čechů? Jak Češi vnímají neúspěch? Jak by měl člověk uvažovat, pokud chce být v téhle době podnikavý?
142: Rastislav Brenčič: Loajalita je cennější než hardskills
Jak se pozná přirozený leader? Jak by měl leader vést tým v době krize? Co je to zkouška správnosti? Je rozdíl mezi nasloucháním a posloucháním? Je dobré pracovat s přáteli? Čím je zajímavý IT obor? Jaké výzvy dnes řeší IT firma?
Radek Alenka je obchodním ředitelem a jedním ze zakladatelů technologické firmy Qest. Firma se nedávno rozštěpila na dvě části. První má na starosti vývoj technologických řešení a druhá potom podporuje soběstačné projekty, do kterých firma vstupuje jako partner.
140: Radim Oulehla, Podpořit.cz: Lidé mohou přispívat na dobrou věc a nevědět o tom
Radim Oulehla je mladý freelancer, který se pustil do dobročinného projektu. Vytvořil společně s dalšími spolužáky z vysoké školy projekt Podpořit.cz, který má za cíl pomáhat lidem v nouzi. Na webu je několik příběhů, které pánové podpoří. Respektive je podpoříte vy. Stačí nakoupit v partnerských obchodech. A obchod sám pošle peníze na dobrou věc. Jak se takový projekt buduje, to poví Radim v rozhovoru.
139: Martin Hurych: Obchodníky čeká boj o zakázky. Mluvte o benefitech
Martun Hurych je B2B obchodníkem, který se specializuje na dlouhý obchodní cyklus. Obchodu se věnuje už přes 20 let a patří mezi přední české odborníky na akceleraci byznysu. Právě k tomu také Martin společně s Davidem Janečkem zakládá nový program B2B Byznys Akcelerátor, který je především pro majitele firem a obchodníky.
138: Vít Šubert: Velká firma vs. startup a disruptivní myšlení
Vít Šubert strávil přes dvacet let v korporátech. Pak odešel. Dnes je ve vedení firmy Unicorn Attacks, která učí firmy přemýšlet disruptivně. To je dnes velké téma, protože inovace a utomatizace se stávají novým standardem uvažování ve firmách všech velikostí.
137: Michal Gloger: Na novém exoskeletu děláme rok a půl. Nejde to jinak
Michal před pár lety založil firmu Mebster, která vyvíjí exoskelety pro zdravotnická zařízení a nově i pro domácí využití. Podnikání ve zdravotnických pomůckách má svá specifika. Zároveň na Michalovu firmu silně dopadla také koronavirová pandemie, protože jeho cílovou skupinu tvoří lidé nejnáchylnější k onemocnění. Jak těžké je vyvinout exoskelet, který má pomáhat lidem? Jak tvrdá je v tomto oboru konkurence?
136: Petr Novotný: Klidně vydejte betaverzi nového produktu a na nic nečekejte
Petr Novotný je zakladatelem nové firmy Agile Academy. Agilitě se rozhodl věnovat na plno ve chvíli, kdy se ekonomika vypnula v důsledku koronavirové krize. Přesto to ale nevzdal. Dnes stále ještě bojuje o nové klienty, ale zároveň uplatňuje znalosti, které získal při práci ve velkých společnostech.
A tak například ví, jak často je dobré vydávat nový produkt. Nebo že agilita vlastně znamená rychlost ve vycházení vstříc zákazníkovi.
135: Milan Vlček: Nejdůležitější je objevit vlastní přidanou hodnotu
Milan Vlček je zkušený projektový manažer, který dlouho dělal v korporátu. Dnes se snaží postavit na vlastní nohy. Má aplikaci Wellmee, jejímž hlavním cílem je pomáhat lidem s jejich osobním rozvojem. Jak těžké je vybudovat aplikaci od nuly, když za vámi nestojí žádný investor? Jakých úspěchů se mu povedlo v krátké době dosáhnout? A je vůbec šance, že aplikace prožije jiný než jepičí život?
134: Kateřina Novotná: Dětský talent se dá objevit. Rodiče na to postupně přicházejí
Dnes se věnuje především projektu Odemykání dětského potenciálu, který založila společně s Janem Mühlfeitem. V rámci něj pomáhá dětem objevit jejich talenty a rodičům lépe pochopit vlastní děti. Zkušenosti ale má i z marketingu a je spoluautorkou knihy Odemykání dětského potenciálu.
133: Martina Kafková: Virtuální eventy mohou sklouznout k estrádám
Martina Kafková se v eventovém průmyslu pohybuje 20 let. Útlum, který přišel v době koronaviru a který ji připravil o drtivou většinu zakázek, ale nepamatuje. Martina se zároveň věnuje tzv. udržitelným eventům, ve kterých mnoho velkých firem vidí stále větší budoucnost.
Martina má pro vás i pozvánku na akci k udržitelným eventům:
16.9. 2020 připravuji ve spolupráci s Institutem Cirkulárním Ekonomiky a společnosti CIRA Advisory připravujeme webinář na téma Cirkulární/udržtelné eventy. Jak organizovat eventy šetrně k životnímu prostředí. Jak skrze eventy prezentovat firemní CSR cíle a firemní kulturu vaší společnosti apod. Pro více info sledujite https://incien.org/
132: Jose Kadlec: Stále neumíme využít plnou sílu Linkedinu
Linkedin guru. Nebo taky člověk, který se začal koukat na nábor lidí úplně jinak. Dnes je jedním z mála řečníků, kteří prezentují své myšlenky po celém světě. Založil GoodCall a několik dalších firem. A v tomto podcastu se dozvíte, jakým způsobem například budovat vlastní brand a proč mu pomohlo napsat knihu. V angličtině.
131: Miky Škoda: Splnit výzvy našeho závodu je jenom začátek
Dobrodruh, cestovatel, podnikatel, odemykač lidského potenciálu. To je jen několik přídomků, které by Miky Škoda mohl mít. V rozhovoru pak řešíme všechno od jeho známé XChallenge závodu až po hledání sebe sama.
Ruská armáda opakovaně porušila velikonoční 🕊️🕊️🕊️příměří, které v sobotu odpoledne oznámil ruský prezident Vladimir Putin. Na telegramu to v neděli ráno uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dále podle něj trvá nabídka Kyjeva o prodloužení příměří na 30 dní. Ruská armáda žádné porušení klidu zbraní v noci neohlásila, napsal ruskojazyčný server BBC.
Nákup 🔐🔐🔐kryptoměn plánuje 45 procent Čechů a Češek. Více než čtvrtina, konkrétně 27 procent, je už vlastní nebo někdy vlastnila. Vedle složitosti a finanční rizikovosti se bojí také kybernetických rizik, třetina však netuší, jaká rizika by to měla být. Vyplývá to z březnového průzkumu bezpečnostní společnosti Eset mezi více než 1000 respondenty.
Číst více
Izrael nemá jinou možnost než pokračovat v 💣💣💣bojích v Gaze a neukončí válku, dokud nezničí palestinské teroristické hnutí Hamás, neosvobodí zbývající izraelské rukojmí a nezajistí, že palestinské území už nikdy nebude pro Izrael představovat hrozbu, prohlásil to v sobotu večer izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Dodal, že nařídil armádě, aby zvýšila tlak na Hamás. Premiérův projev vzápětí odsoudilo fórum rodin rukojmích, které vyzvalo k uzavření dohody o propuštění rukojmích.