57: Hynek Horák: Nomádství je fajn, ale lidský kontakt nenahradíte | Newstream

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

57: Hynek Horák: Nomádství je fajn, ale lidský kontakt nenahradíte

Umí se orientovat v zajímavých nemovitostech, které taky aktivně vyhledává a podniká v nich. A to nejen u nás a na Slovensku, ale třeba i na Seychelech. Hynek Horák patří mezi spoluzakladatale platformy HledáSeHotel.cz. V rozhovoru jsme se bavili o pracovní morálce a taky o tom, jak se na realitním trhu vlastně vyznat a zorientovat. Nebo třeba jaké fígle existují a jak se dá vlastně na nemovitostech vydělat. V neposlední řadě řešíme i profláknutou "realitní bublinu" v Praze. 
Zpět na všechny epizody

News box

Americký prezident Donald Trump a saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán podepsali 📜 dohodu o strategickém hospodářském partnerství. Součástí jsou smlouvy o spolupráci v energetickém, těžebním a obranném průmyslu, přičemž zakázky pro americké firmy dosahují hodnoty 600 miliard dolarů (13,4 bilionu korun), uvedl Bílý dům.

Ukrajinský prezident 👨 Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že udělá vše pro to, aby se uskutečnila jeho schůzka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ve čtvrtek v Turecku, a že také udělá vše pro to, aby začalo platit příměří ve válce rozpoutané v únoru 2022 Putinem. Šéf Kremlu se dosud nevyjádřil, zda se zúčastní čtvrtečních jednáních s ukrajinskou stranou v Istanbulu, které sám v neděli navrhl uspořádat.

Největším letošním byrokratickým nesmyslem je placení rozhlasových a televizních poplatků firmami podle počtu zaměstnanců. Rozhodla o tom v 📜 anketě Absurdita roku veřejnost v on-line hlasování. Anketa se každoročně vyhlašuje v rámci podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. 
Srbsko je i nadále 👍 odhodláno vstoupit do Evropské unie, vyjednávat s ní a urychlit začlenění do bloku. Podle agentury Reuters to řekl srbský prezident Aleksandar Vučić na setkání s předsedou Evropské rady Antóniem Costou. Na Vučiče se přitom snesla kritika Západu za jeho nedávnou návštěvu Ruska.
EU zpřísní protiruské sankce, pokud do konce týdne nepokročí jednání o ukončení války na Ukrajině, uvedl německý kancléř 👨 Friedrich Merz. Podle něj je na tahu v jednáních o konci války výhradně Rusko. Případné nové sankce proti režimu prezidenta Vladimira Putina by se týkaly energetického sektoru a finančního trhu.

Policie obvinila v souvislosti s dnešním zásahem na krajském úřadě v Plzni 2️⃣ lidi a jednu firmu. Obvinění se týká trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a zneužití pravomoci úřední osoby, uvedla okresní státní zástupkyně Ivana Hostašová. Podle Deníku N policie zasahuje rovněž v Brně v sídle softwarové firmy Dynatech.

Albánský premiér 👨 Edi Rama se nejspíše počtvrté stane premiérem. Po sečtení 94 procent okrsků to naznačují výsledky z nedělních parlamentních voleb, v nichž jeho Socialistická strana získala 52 procent hlasů, zatímco opoziční Demokratická strana 34 procent. Napsala to agentura Reuters.
Japonská automobilka Nissan Motor ve snaze zlepšit hospodaření zruší dalších 1️⃣1️⃣ tisíc pracovních míst. Celkem půjde už o 20 tisíc míst, protože firma o zrušení 9000 pozic informovala už dříve. Počet zaměstnanců podniku se tak v celém světě sníží asi o 15 procent, uvedla agentura Kjódó. Počet výrobních závodů pak Nissan sníží ze 17 na deset.
Tržby prodejce streetwearové obuvi Footshop v letošním prvním čtvrtletí meziročně 📈 vzrostly o 45 procent na 422 milionů korun. Zisk EBITDA před započtením úroků, daní a odpisů činil 31 milionů korun, což bylo o 32 procent více než ve stejném období loni. 
Čeští a ukrajinští policisté zadrželi 7️⃣0️⃣ lidí ze zločinecké skupiny, která podle kriminalistů tvořila a spravovala podvodné investiční platformy. Čtyři hlavní organizátoři jsou ve vazbě, v případě prokázání viny jim hrozí až 12 let vězení nebo propadnutí majetku. Na území Česka způsobila skupina škodu nejméně devět milionů korun, konečnou škodu v celé EU odhadují vyšetřovatelé na miliony eur.
Doporučujeme