Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Číňané se zbavují zámečků v Bordeaux. Některé stojí stejně jako pražská garsonka

Château Latour
iStock
Petra Nehasilová

Čínští investoři se zbavují zámečků v Bordeaux za zlomek ceny. Bez pozemků mohou vyjít na podobnou cenu jako menší pražský byt.

Reklama

Ještě před několika lety patřilo vinařství Château Latour-Laguens k těm nejvyhlášenějším v francouzské oblasti v Bordeaux. Nyní ale historický objekt už jen chátrá. Vzhledem k tomu, že klesly výnosy z prodeje tamního vína, klesla i jeho hodnota, upozorňuje francouzský server Le Soir.

Na prodej je za zlomek původní ceny. Bez pozemků je budova, která je napadená vlhkostí a osídlená netopýry, k mání za 150 tisíc eur (v přepočtu za 3 750 000 tisíc korun). Tedy za cenu, za níž se nekoupí ani pražská garsonka.

Historický objekt s čtvercovou věží a cimbuřím, který se nachází v údolí v Entre-Deux-Mers, byl jedním z prvních vinařství, které zakoupili investoři z Číny. V roce 2008 s ním ještě měla mladá dědička skupiny Longhai International Daisy Haiyan Cheng velké plány. Vlastně stejně jako stovky jejích spoluobčanů, kteří stejně jako ona propadli francouzskému životnímu stylu.  

Krátkodobé pronájmy, Airbnb

Mít vlastní byt u moře Čechy láká víc a víc. Za jakých podmínek se dá sjednat hypotéka?

Zaměstnanců s velmi dobrými příjmy je v Česku evidentně čím dál více. Dokonce tolik, že si mohou dovolit nakupovat nemovitosti v cizině ve větším měřítku než podnikatelé. Část jich to financuje kompletně z vlastního, část si na to bere hypoteční úvěr. Ten si přitom mohou vzít už i u bank přímo v Česku. Ne každý ale o tom ví. Přečtěte si, za jakých podmínek takovou hypotéku na byt či dům u moře, můžete dostat.

Přečíst článek

Reklama

Výprodej zámečků v Bordeaux mají na svědomí Číňané

Teď se ale zdá, že nastal konec eldoráda čínských investorů. Ti více než 10 let skupovali zámečky v Bordeaux, nyní se jich ale ve velkém zbavují z mnoha různých důvodů, jako jsou přísnější kapitálové kontroly, které ztěžují Číňanům utrácet peníze v zahraničí nebo korupce.

Kvůli praní špinavých peněz a zpronevěře čínských veřejných prostředků zabavila francouzská vláda čínskému holdingu Haichang Group hned devět zámků v hodnotě zhruba 35,5 milionů eur.

Navíc se ukázalo, že čínským zákazníkům prostě těžké červené víno bohaté na tříslovinu prostě nechutná. K jejich jídlům se nehodí.

Prodejna šperků a luxusních hodinek Cartier

Zájem o luxus ožívá. Prodeje šperků Cartier výrazně rostou

Tržby švýcarského výrobce nejluxusnějšího zboží Richemont, kterému například patří společnost Cartier, před Vánoci vzrostly o deset procent.

Přečíst článek

Ještě před 10 lety čínská realitní agentka Li Lijuan pracující pro agenturu Vineyards-Bordeaux dostala denně i pět dotazů od koupěchtivých bohatých čínských investorů. Jen ona prodala více než 150 zámečků v Bordeaux. Mezi její klienty patřili bohatí podnikatelé i hvězdy čínského šoubyznysu, kteří se chtěli chlubit tím, že mají vinici v Bordeaux.

Vinařství Château Latour-Laguens je pouze jedním z mnoha, které Číňani vlastnili a nyní jsou na prodej za zlomek své původní ceny.

Filip Šejvl

Majitel realitky: Ani Dubaj, ani Florida. Praha je přístavem bezpečných investic do nemovitostí

Nájem nebo stěhovaní za Prahu. Nic jiného možná mladým rodinám nezbyde, protože ceny v metropoli i nadále porostou. A po městech s dobrou dostupností do Prahy se poohlíží i drobní investoři. Kromě Česka realitní kancelář Philip & Frank prodává nemovitosti i v zahraničí, například ve Španělsku, Portugalsku, ale třeba i ve Švýcarsku. „Pokud bych měl volit bezpečnou lokalitu třeba na investici, chtěl bych střádat pro další generace, hledal bych spíše lokality s nějakým bezpečným vývojem. A myslím si, že třeba Praha z pohledu zahraničního investora přesně toto splňuje,“ říká Filip Šejvl, majitel realitní kanceláře Philip & Frank.

Přečíst článek

Ilustrační foto

Češi zjistili, že za stejné peníze jako v Krkonoších koupí nemovitost v jižní Evropě, říká šéf realitky

Zájem Čechů o luxusní nemovitosti v zahraničí se v poslední době zvyšuje. Lidé nemají zájem pouze o typicky české dovolenkové destinace jakými jsou Chorvatsko či Španělsko, ale čím dál více investují také do nemovitostí v Thajsku či Dubaji. Uvedl to výkonný ředitel realitní kanceláře Luxent Jiří Kučera.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Dům v Japonsku

Ani Španělsko, ani Chorvatsko. Nejlevnější domy jsou v Japonsku. Za čtvrt milionu, 10 minut od moře

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme