Nová magistrála. V Praze před hlavním nádražím zmizí jeden pruh
Pražskou magistrálu čekají další změny. Kromě nového osvětlení a dopravního značení plánuje město také rozšíření chodníků a nové přechody. V pondělí pražskými radními schválená studie počítá i s radikálnějším zásahem. Před secesní Fantovou budovou, která je odbavovací halou hlavního nádraží, zmizí jeden jízdní pruh.
Severojižní magistrála dosud dělila centrum města na dvě části. Aktuální studie pracují s proměnou exponované „dálnice“ i bez zásadního omezení dopravy. Nejvýraznější proměnou by pak mělo projít veřejné prostranství před Fantovou budovou.
Studie tam počítá se zúžením silnice na dva plus dva pruhy a s vybudováním přechodu. Přičemž okolí hlavního nádraží by mělo být revitalizováno jako první.
Podívejte, jak se promění magistrála:
Studie švýcarských architektů ze studia agps architecture dále připravuje úpravy dalšího úseku magistrály od křižovatky U Bulhara k Hlávkovu mostu.
Cílem revitalizace je využití i prostor pod magistrálou, a to v celém úseku od Těšnova po křižovatku U Bulhara. Například u točny tramvaje by pod magistrálou mohla vzniknout kavárna či bistro, v prostorech pod silnicí by mohly být i další komerční a kulturní prostory.
Revitalizaci magistrály řešilo vedení Prahy už v předminulém období, kdy si bývalá primátorka Adriana Krnáčová nechala zpracovat projekt od kanceláře dánského architekta Jana Gehla, podle kterého by se rušná silnice měla změnit v třídu doplněnou přechody a veřejnými prostranstvími tak, aby ve městě netvořila bariéru. Kolem studie se po jejím vzniku objevily spory, podle kritiků by navržené kroky komplikovaly automobilový provoz.
Urbanismus u stanice metra D Olbrachtova navrhnou architekti nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, jejichž projekt vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.Urbanismus kolem stanice Olbrachtova navrhnou nizozemští architekti
Enjoy
Kdo se podepíše pod budoucí podobu známého pražského náměstí v Dejvicích? Do finálového kola mezinárodní architektonické soutěže se probojovalo pět týmů.Kdo přemění Kulaťák? Zájem projevily i zahraniční architektonické špičky
Reality
„Jestli se nám bude dařit v Berlíně, možná přijde čas na další zahraniční expanzi,“ říká newyorský architekt a zakladatel Manifesto Marketu Martin Barry, který před několika týdny otevřel podniku v Berlíně. Do Německa přivezl české pivo, nábytek nebo porcelán, ale také minimum českých investic.Úřady v Berlíně jsou ještě přísnější než v Praze. Překvapilo nás to, říká zakladatel Manifesto Marketu
Enjoy
Speciál Realitní Club
Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části – webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu.
- Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
- Komerční reality: kanceláře, coworking;
- Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
- Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.
Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.
Témata související s realitami:
- inflace v Česku i ve světě
- vše kolem hypotečního trhu
- co se děje na investičním trhu?