Ředitel Skanska Reality: Dřevo a „recyklovaný“ jsou materiály budoucnosti, stejně jako udržitelná výstavba
Proč se mezinárodní developerská společnost Skanska přihlásila k udržitelnosti? Jaké materiály pro výstavbu svých projektů nejenom v Česku využívá? A je téma zeleného stavění důležité i pro tuzemské zákazníky? Nejenom o tom hovořil generální ředitel Skanska Reality Petr Michálek v dalším díle podcastu Realitního Clubu.
„Do roku 2022 jsme si všichni žili víceméně za levno. Náklady na energie na nás nedopadaly razantně, letošek to významně změnil. Tedy i téma, jak najít v projektech způsoby, jak snížit spotřebu energií i vody, se stalo klíčovým. Klientů, které toto při koupi zajímá, neustále přibývá,“ vysvětluje Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.
Klienty ale podle něj nezajímají jen úspory, ale i kvalita prostředí, v němž žijí.
Čtyři patra a skoro osmdesát bytů nabídne dřevěný bytový dům, který se chystá postavit společnost Skanska v pražských Radlicích. Dům dostane název Radlický Dřevák a vznikne jako součást projektu, který kromě dřevostavby zahrnuje i další dvě budovy z obvykle užívaného materiálu. Podle Skansky půjde o největší dřevěný bytový dům v Česku.V Praze vznikne největší dřevěný bytový dům, Radlický dřevák
Reality
„Hledáme nové materiály, které jsou z dlouhodobého hlediska udržitelnější než ty, které se využívají při konvenčním způsobu výstavby. Jako například rebetong (beton, který místo přírodního kamene využívá recyklovanou suť pozn.red.) nebo dřevo,“ přibližuje Michálek.
Přírodní kamenivo podle něj má smysl využívat při staticky náročných stavbách typu most, v rezidenční výstavbě ale nikoliv.
Více se dozvíte v podcastu Realitní Club, který přineseme již zítra.
Není pravda, že se situace českého průmyslu začala zhoršovat až v okamžiku vpádu Ruska na Ukrajinu, říká Jiří Nouza, šéf Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Problémy jsou podle něj vidět už více než rok. A stále více eskalovaly, válka na Ukrajině celý vývoj jenom urychlila a dovádí český průmysl na hranu existence.Jiří Nouza v podcastu Realitní Club: Stát začal řešit drahou elektřinu, až když veřejné správě začalo téct do bot
Reality
Ceny nemovitostí, zastavené projekty, brutální odliv klientů, ale i neúměrně dlouhé stavební řízení. Nejen tato témata probírali moderátoři Petra Jansová a Dalibor Martínek v dalším podcastu Realitní Club s největším tuzemským developerem, zakladatelem a vlastníkem společnosti Central Group Dušanem Kunovským. Kunovský v podcastu Realitní Club: Investoři dnes už ani nechtějí byty pronajímat
Reality
Speciál Realitní Club
Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části – webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu.
- Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
- Komerční reality: kanceláře, coworking;
- Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
- Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.
Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.
Témata související s realitami:
- inflace v Česku i ve světě
- vše kolem hypotečního trhu
- co se děje na investičním trhu?