
Původně měl být dům v Hlubočepích větší, kvůli rozpočtu ho ale osekali. A vypadá to skvěle
RealityJako výjimečnou architekturu a inovativní design popisuje server Design Boom rodinný dům v Hlubočepích, který navrhl polský architekt Szymon Rozwałka.
Jako výjimečnou architekturu a inovativní design popisuje server Design Boom rodinný dům v Hlubočepích, který navrhl polský architekt Szymon Rozwałka.
Česko se bude na Expu v japonské Ósace prezentovat ve skleněném pavilonu. Spirálu navrhlo architektonické studio Apropos Architects.
Vítězem mezinárodní architektonické soutěže, kterou vyhlásila Penta Real Estate pro svůj pozemek Southbank na břehu Dunaje v Bratislavě, se stal norsko-britsko-slovenský tým špičkových architektů. Jejich návrh hodlá developer odtajnit až za měsíc, 31. března. Už teď to ale odborníci hodnotí jako výhru i pro Bratislavu.
Sídlo Kloboucké lesní není jen výjimečnou dřevostavbou, ale i laboratoří pro ekologickou výstavbu.
Prioritou investorů bylo mít dům, který nabídne ničím nerušený výhled na Ještěd. Výsledkem je jedna celá prosklená stěna.
„Nulová zkostnatělost, zřejmě inspirace Kafkou.“ Nebo „zážitek, na který děti nikdy nezapomenou.“ Barevná školka uprostřed polí v Říčanech u Prahy zaujala prestižní architektonický server a jeho čtenáři na projekt architekta Davida Krause a jeho studia Architektura pějí samou chválu.
Minimalistické a funkční jsou vily, které navrhla architektka Dagmar Štěpánová do džungle v Kostarice. Na 90 metrech čtverečních nabídnou veškeré pohodlí a hlavně výhled na Pacifik.
Skleněná kostka jako koupelna, svod dešťové vody v interiéru a umění na každém kroku. Tak vypadá nový domov filmového režiséra Jana Hřebejka a jeho rodiny na pražských Hřebenkách, který navrhla architektka Dagmar Štěpánová ze studia Formafatal.
Praha by se měla rozvíjet koncepčně, ideálně u klíčových dopravních uzlů nebo na brownfieldech. Není nutné „najíždět” jen do centra. Nejenom o tom, co Praze chybí a kde by se měla inspirovat jsme si povídali v rozhovoru s architekty Jiřím Řezákem (na fotce vlevo) a Davidem Wittasskem z ateliéru Qarta.
I známí ateisté, Češi, si staví kostely. V posledních letech jich vzniklo hned několik. Jsou moderní, inspirativní a odbornou architektonickou veřejností oceňované. Podívejte se na výběr pěti z nich, do nichž stojí za to zajít i mimo Vánoce.
Začínal u světově proslulého architekta Normana Fostera. V Česku projektoval budovu ELI Beamlines a v Singapuru největší školku na světě. Teď Ian Bogle pro českého developera UDI Group navrhuje novou čtvrť do bělehradského brownfieldu Duga. „Nové ‚plíce‘ města, které zelení propojí celé centrum s okolím, jsou skutečně velkým přínosem nejen pro Dugu, ale i pro širší kontext města,“ říká Bogle v rozhovoru pro Newstream.