Populismus zabíjí. Česko pandemii zvládlo podstatně hůře než nepopulistické země
PolitikaČesko a další země s populistickou vládou zvládly pandemii podstatně hůře než země nepopulistické, zjistil renomovaný Kielský institut světového hospodářství.
Česko a další země s populistickou vládou zvládly pandemii podstatně hůře než země nepopulistické, zjistil renomovaný Kielský institut světového hospodářství.
Nizozemského výrobce jízdních kol Accell Group zřejmě čeká stažení z amsterdamské burzy, kde v posledním covidovém roce, kdy lidé hledali alternativy k veřejné dopravě, slušně zaválel. Přitáhl tím na sebe pozornost amerického investičního fondu KKR, který chce Accell koupit. Nabízí 1,6 miliardy eur (asi 39,2 miliardy korun).
V Číně začínají příští pátek Olympijské hry, o medaile se tam pojede utkat i rekordně početná česká výprava. Počítám, že na rozdíl od Australian Open, kde se víc než výsledky zápasů řeší covidové aféry tenistů, Čína zaujme odlišnou taktiku. Ostatně, už to dělá. Záměrně před mezinárodním společenstvím tutlá data o nakažených. Lže.
Během koronavirové krize se z nich stali miláčkové lidí nedobrovolně zavřených doma. Díky Netflixu se lidé v pandemii měli na co dívat, díky Pelotonu cvičili, díky sociální síti Clubhouse si spolu povídali. Poslední výsledky Netflixu naznačují, že pandemické kouzlo vyprchalo, totéž platí i pro Peloton. Ani jednomu se nedaří lákat dostatečné množství nových zákazníků. A ještě hůř na tom je Clubhouse, fenomén konce prvního pandemického roku.
Finančním domům Barclays, Deutsche Bank, Goldman Sachs a Citigroup i Lloyds už došla s covidem trpělivost. Povolávají své lidi zpět do kanceláří, píše Bloomberg. Londýnská City tak se tak zaplní bankéři v rouškách.
Porušení karanténních pravidel se nevyplatilo předsedovi správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse Antóniu Horta-Osóriovi. Po pouhých devíti měsících ve funkci, v níž měl za úkol stabilizovat banku po sérii skandálů a finančních problémech, s okamžitou platností rezignoval.
Zakladatel pojišťovny Direct v průběhu pandemie hned několikrát ukázal, že i celospolečenské problémy lze řešit byznysovým přístupem. Jak konkrétně a proč je pro něj nejdůležitější hodnotou svoboda v nejširším slova smyslu? To Pavel Řehák prozradil v nové epizodě pořadu Victory Club na newstream.cz.
Na začátku pandemie proslul jako muž s excelovou tabulkou, která zachránila desítky tisíc životů. Pavel Řehák je ale víc než to. Po úspěchu ve finančním světě založil vlastní pojišťovnu, která se stává platformou pro další a další služby. Co nyní dělá Pavel Řehák? Jak vnímá rozdíly mezi veřejným a soukromým sektorem? A jaký je vlastně šéf? Sledujte již zítra Victory Club.
Doba covidová loni přála některým oborům, jako třeba internetovému prodeji či výrobcům čipů, ale překvapivě mezi dotyčnými obory je i showbyznys. Ačkoli pandemická opatření pro většinu muzikantů znamenala nemožnost vyjet na světové turné, přesto mnozí z nich vydělali desítky až stovky milionů dolarů. Žebříčku deseti nejvíce vydělávajících muzikantů, který zveřejnil časopis Rolling Stone, vévodí nestárnoucí rocker Bruce Springsteen.
Hongkongské letiště patří k významným dopravním uzlům. Nyní se zpřísňují pravidla pro cestující z celkem 150 zemí, kteří mohou mít problémy i při pouhém transferu. Výjimku zatím mají diplomati i osoby spojené s blížícími se olympijskými hrami. Výjimka však podle agentury Bloomberg platí pro účastníky či personál her, nikoli diváky.
Inflace, covid, drahé energie. A za stromem číhá jako pomyslný pohádkový vlk evropský klimatický výmysl Green Deal. Třetí rok už trvá boj českého průmyslu s nástrahami, které předtím neznal. Newstream se bavil s šéfy velkých českých firem o očekáváních roku 2022.