Firemní dluhopisy, státní dluhopisy, protiinflační dluhopisy. Obchodníci s dluhopisy, dluhopisové fondy. Jak investovat do dluhopisů. Jak se nenapálit na "junk bondech." Jak na financování pomocí dluhopisů. Emitenti dluhopisů, administrátoři, obchodování s dluhopisy na burze i mimo burzu, dluhopisové portály. Dluhopisy vs akcie, kam patří v portfoliu. Dluhopisy a úrokové sazby. Hypoteční zástavní listy.
Čupr vydává další dluhopisy. Od investorů chce získat až 4,5 miliardy
Podnikatel Tomáš Čupr prostřednictvím společnosti Rohlik.cz Finance II vydává dluhopisy v objemu tři miliardy korun s možností navýšení až na 4,5 miliardy. Dluhopisy jsou splatné na konci roku 2029 a jejich roční výnos činí šest procent.
Průměrný český investor do podílových fondů za tři čtvrtletí letošního roku vydělal 8,65 procenta. Lepších výsledků dosáhly akciové fondy, které vykázaly výkonnost téměř 12 procent. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Swiss Life Select. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů, které působí na českém kapitálovém trhu. Za celý loňský rok činilo zhodnocení fondů 12 procent.
Éra klidu, éra růstu, éra pádu, éra nejistot. Inflace, válka, růst, propad. Investoři za poslední dekádu prožili na kapitálových trzích všechny situace. Rok 2022 dokonce z hlediska investic patřil k nejsložitějším v historii, protože v záporu skončily jak investice do akcií, tak i do dluhopisů. A to se dlouhé dekády nestalo. Přesto i v roce 2022 bylo možné investované prostředky pozitivně zhodnotit, jak ukazuje příběh Kamila Bednáře, portfolio manažera BHS Asset Managementu. „Základem je jasná strategie, díky níž se můžete oprostit od panických zásahů do portfolia. To je hlavní rozdíl mezi profesionálními správci majetku a drobnými investory,“ myslí si.
Cena zlata pokračuje v lámání rekordů, poprvé v historii dnes překonala hranici 2600 dolarů (přes 58 tisíc korun) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívá snížení úrokových sazeb ve Spojených státech.
Finanční služby jsou vcelku konzervativním oborem. Ani tak se ale neubrání obecným společenským změnám a vývoji. Ten je dnes jasný – digitalizace, efektivita a gamifikace. To vše je reakcí na základní trendy, jako je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, rostoucí cena práce, překotně se vyvíjející technologie a lidská touha mít vše k dispozici prakticky na dosah ruky, bez potřeby vyvinutí nadměrného úsilí.
Kdo by chtěl vydělat na vyšších výnosech amerických státních dluhopisů a zároveň profitovat z nárůstu jejich cen, měl by si s nákupem pospíšit. Začátek poklesu amerických úrokových sazeb se blíží.
Korporátní dluhopisy jsou důležitým prvkem finančního trhu, který umožňuje společnostem získávat potřebné finanční prostředky k růstu a rozvoji. Přestože nabízejí své vlastní výhody dané hlavně pravidelností splatnosti výnosu, vnímání veřejnosti je ovlivněno spíše negativními příběhy. Za těmi přitom stojí marginální počet emitentů a jejich nedostatečná transparentnost.
Osm sesterských firem, které nesou v názvu Future Farming, čelí návrhu na insolvenci. Podali je postupně právní zástupci zaměstnanců a věřitelů. Brněnská firma, která se primárně věnovala akvaponickému zemědělství, totiž nevyplatila pracovníkům mzdy už za březen, držitelům dluhopisů zase nevyplatila úroky a jistiny. Soud dal jednateli Ondřeji Bartošovi lhůtu do konce tohoto týdne, aby se vyjádřil k pohledávkám a také k vzájemnému propojení firem v koncernu.
Společnost KKCG Financing, součást skupiny KKCG, jejímž zakladatelem je druhý nejbohatší Čech Karel Komárek, dokončila emise dluhopisů v hodnotě šesti miliard korun. Emise byla původně stanovena na pět miliard, ale na základě silné poptávky investorů byla zvýšena.
Investiční skupina KKCG miliardáře Karel Komárek vydá dluhopisy za pět miliard korun se splatností pět let a úrokem 7,75 procenta. Výnosy z emisí chce použít mimo jiné na refinancování svých závazků či mezinárodní expanzi.
Tři brněnské sesterské firmy, které nesou v názvu Future Farming, čelí návrhu na insolvenci kvůli nevyplaceným mzdám za březen a duben a kvůli tomu, že držitelům dluhopisů nevyplatily úroky a jistiny. Celkem jde o jednotky milionů korun, vyplývá z informací v insolvenčním rejstříku. Dále se tak nabalují problémy, jimž skupina GFF, do níž firmy patří, čelí již řadu měsíců. Důvodem je nezvládnutý rozvoj akvaponických farem.
Ministerstvo pro místní rozvoj musí zaplatit ☝ pokutu milion korun za chybné zadání digitalizace stavebního řízení mimo tendr. Vyměřil mu ji antimonopolní úřad a jeho předseda Petr Mlsna ji potvrdil. Rozhodnutí je pravomocné, uvedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Americké firmy, které dovážejí z Číny, už teď reagují na plánovaná cla, jak je slíbil zavést zvolený prezident 👴 Donald Trump. Nejčastěji se snaží předzásobit. Někteří podnikatelé se kvůli tomu přitom neváhají ani zadlužit, napsal deník The Wall Street Journal (WSJ).
Čistý zisk amerického výrobce čipů Nvidia se ve třetím čtvrtletí více než 📈 zdvojnásobil na 19,3 miliardy dolarů (462,9 miliardy korun) z 9,2 miliardy dolarů ve stejném období loni. Firmě pomáhá pokračující zájem o čipy pro umělou inteligenci. Růst tržeb ale zpomaluje a Nvidia ve svém prohlášení předpověděla nejpomalejší růst tržeb za posledních sedm čtvrtletí. Nesplnila tak vysoká očekávání některých investorů, což způsobilo pokles jejích akcií po oficiálním uzavření trhu.
Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za tři letošní čtvrtletí výnosy 14,97 miliardy korun. Meziročně byly o 51,1 procenta 📈 vyšší. Důvodem byl nárůst prodejů a také konsolidace nové akvizice, společnosti Sellier & Bellot. Čistý zisk zbrojařské skupiny dosáhl od ledna do září 708,7 milionu korun, ve srovnání se stejným obdobím loni klesl o 53,9 procenta.
Americké ministerstvo spravedlnosti chce, aby internetový gigant Google prodal prohlížeč 💻 Chrome a omezil upřednostňování svého vyhledávače v systému Android. Podle agentury Reuters to ministerstvo navrhlo soudu, aby tak rozbilo monopol Googlu v online vyhledávání a související reklamě.
Europoslanci ✅ odsouhlasili všechny členy Evropské komise. Nová unijní exekutiva tak může být jako celek schválena příští týden ve středu na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku.
Poslanci navrhli v druhém čtení státního rozpočtu na příští rok přesuny peněz v celkovém objemu zhruba 2️⃣2️⃣4️⃣ miliard korun. Představuje to téměř deset procent plánovaných celkových výdajů rozpočtu, které činí 2,33 bilionu korun. Loni ve druhém čtení navrhli poslanci přesuny za zhruba 209 miliard korun.