

Fintechovým řešením a budoucnosti kryptoměn se bude věnovat off-line konference v pražském paláci ARA.
Trh s kryptoměnami se vzpamatoval z propadu, který minulý týden způsobila čínská centrální banka. Její rozhodnutí totiž uvrhlo tamní kryptospekulanty do ilegality.
Bitcoin a další kryptoměny dnes citelně oslabují. Čínská centrální banka totiž prohlásila všechny transakce související s kryptoměnami za nezákonné.
Internetová komunita spekuluje, že se dokonce mohl zaktivizovat bájný zakladatel bitcoinu Satoši Nakamoto.
Protesty, technické závady a prudký pokles ceny této nejznámnější kryptoměny provázely první den jejího přijetí jako zákonného platidla ve středoamerickém Salvadoru. Ten je první zemí světa, která bitcoin přijala jako oficiální měnu.
Po dvanácti letech existence čeká dnes kryptoměnu bitcoin jedna z největších výzev jeho dosavadní historie. Stává se poprvé oficiálně používaným, zákonným platidlem některé ze zemí světa. A sice středoamerického Salvadoru.
Všichni se báli, že s koncem fyzických peněz přijde konec svobody. Velký bratr se ale zatím nekoná, ukazuje zkušenost s kryptoměnami. Anonymní kryptopeněženky nicméně nejspíš již brzy dostanou zákaz v Evropě a také v Americe.
Cena nejznámější kryptoměny bitcoin poprvé od května překročila hranici 50 000 dolarů (zhruba 1,1 milionu korun), uvedly agentury Reuters a DPA.
První digitální dílo od kontroverzního britského umělce stálo dva tisíce dolarů. Po pár týdnech se prodává v průměru za 35 tisíc dolarů, zhodnocení tak jde do tisíců procent.
Hackeři ukradli z platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě kolem 600 milionů dolarů (asi 13 miliard korun). Část lupu se již kryptospekulantům vrátila.