Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

praní špinavých peněz - informace o tématu

Dceřinka největší německé banky lhala o tom, jak moc je odpovědná. Zaplatí tučnou pokutu

Státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem vyměřilo německému správci aktiv DWS pokutu 25 milionů eur (624 milionů korun). Informovala o tom agentura Reuters. Vyšetřování prokázalo, že se tato dceřiná společnost finančního domu Deutsche Bank dopustila takzvaného greenwashingu, což je snaha prezentovat se jako firma zodpovědná k životnímu prostředí, i když ve skutečnosti tomu tak často není.

Přečíst článek
Miloslav Ludvík

David Ondráčka: Kauza Ludvík ukazuje, jak je na tom české zdravotnictví. Miliardy přitékají, systém zůstává

Přečíst článek

Přísnější pravidla proti praní špinavých peněz jsou tu. Evropané paradoxně mohou volně převážet výrazně více bankovek

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Changpeng Zhao si odpykává čtyřměsíční trest v kalifornském vězení

Nejbohatší vězeň. Bývalý šéf kryptoburzy Binance nastoupil k výkonu trestu

Miliardář Changpeng Zhao nastoupil do kalifornské věznice s nízkým stupněm ostrahy, kde si odsedí čtyři měsíce za to, že skrze svoji kryptoburzu Binance umožňoval prát špinavé peníze.

Přečíst článek
O sídle agentury proti praní špinavých peněz rozhodne veřejné slyšení

O sídle agentury proti praní špinavých peněz rozhodne veřejné slyšení

Devět uchazečů o hostitelství budoucí agentury EU pro boj proti praní špinavých peněz a financování terorismu představí 30. ledna v sídle Evropského parlamentu v Bruselu své kandidatury na veřejném slyšení.

Přečíst článek
Changpeng Zhao,

Zakladatel Binance ohýbal pravidla, kryptoměnovou burzu už neřídí

Zakladatel největší světové kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhao, v branži označovaný podle začátečních písmen svého jména jako CZ, se přiznal, že porušil americká pravidla proti praní špinavých peněz a americké sankce. Souhlasil také, že zaplatí pokutu 50 milionů dolarů (1,1 milionu korun) a následně oznámil, že odstoupil z funkce generálního ředitele, píše Bloomberg.

Přečíst článek
bitcoin, ilustrační foto

Regulace kryptoměn má zelenou. EU schválila nejpřísnější pravidla na světě

Nová pravidla by měla lépe ochránit zájmy Evropanů, kteří do kryptoaktiv investovali. Státy Evropské unie definitivně schválily regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy. Zprostředkovatelé budou díky nové normě shromažďovat údaje o prodávajících a kupujících, což má zabránit praní špinavých peněz či zkomplikovat obcházení unijních sankcí.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

ING dostala pokutu 5 milionů korun od ČNB

ING porušila zákon o praní špinavých peněz. ČNB ji udělila pětimilionovou pokutu

Česká národní banka (ČNB) udělila pětimilionovou pokutu ING Bank za porušení zákona proti praní špinavých peněz. ING Bank nezavedla účinné postupy pro identifikaci a kontrolu klientů, vyplývá z dokumentů na internetových stránkách ČNB. Na udělení pokuty upozornil deník E15.

Přečíst článek
Credit Suisse, druhá největší švýcarská banka

Soud pokutoval Credit Suisse za to, že umožnila pašerákům drog prát peníze

Švýcarský federální trestní soud shledal švýcarskou banku Credit Suisse a jejího bývalého zaměstnance vinnými z nedostatečného postupu proti praní špinavých peněz. Bance vyměřil pokutu dva miliony švýcarských franků (téměř 50 milionů korun).

Přečíst článek
Podnikatel František Savov (na snímku z roku 2015)

Policie chce obžalovat Savova a dalších deset lidí kvůli krácení daní a praní špinavých peněz

Policie navrhla podání obžaloby v případu krácení daní a praní špinavých peněz se škodou zhruba 700 milionů korun. Uvedl to mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. V kauze čelí stíhání 11 lidí, včetně podnikatele Františka Savova. V případě pravomocného rozsudku jim hrozí až desetileté vězení. Savov prostřednictvím svého mediálního zástupce vzkázal, že veškerá obvinění považuje za absurdní a vykonstruovaná.

Přečíst článek
Institut pro náboženská díla (IOR), ilustrační foto

Špatná správa banky se nevyplácí. Bývalý manažeři té Vatikánské za to zaplatí téměř miliardu

Téměř miliardu korun bude stát špatná správa vatikánské banky Institut pro náboženská díla (IOR) jejího někdejšího generálního ředitele Paola Cipriani a jeho zástupce Massima Tulli.

Přečíst článek
UBS banka, Curych, Švýcarsko

Banka UBS zaplatí za daňové úniky 1,8 miliardy eur. Polovinu původní pokuty

Největší švýcarská banka UBS napomáhala bohatým Francouzům legalizovat nezdaněné peníze. Odvolací soud ve Francii zmírnil původní verdikt, který hovořil přímo o praní špinavých peněz. Pokutu pak snížil na méně než polovinu z původně vyměřených 4,5 miliardy eur (114 miliard korun), píší světové agentury.

Přečíst článek
Martin Dvořák, bývalý šéf DPP

Dvořák i Rittig jsou nevinní. Obžaloba je vinila z praní špinavých peněz z jízdenek

Pražský vrchní soud potvrdil osvobození bývalého šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Martina Dvořáka, lobbisty Iva Rittiga i ostatních deseti obžalovaných v takzvané jízdenkové kauze.

Přečíst článek

News box

Stovky lidí dnes v některých evropských městech protestovaly proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho poradci, miliardáři Elonu Muskovi. Demonstranti se sešli ve Frankfurtu, Berlíně, Londýně, Paříži nebo Lisabonu poté, co tento týden americký prezident představil rozsáhlá globální cla, píše agentura Reuters.
Kanadská vláda v aktualizovaných cestovních doporučeních upozornila Kanaďany, že američtí úředníci na hranicích mají značné pravomoce při rozhodování o tom, kdo vstoupí do Spojených států, včetně prohledávání laptopů a mobilních telefonů cestujících. Píše o tom web kanadské stanice CBC. Číst více
Japonský výrobce automobilů Nissan Motor zvažuje přesun části domácí výroby určené pro americký trh do Spojených států poté, co americký prezident Donald Trump uvalil 25procentní cla na dovoz automobilů do USA. Automobilka Jaguar Land Rover, kterou vlastní indická společnost Tata Motors, na měsíc pozastaví dodávky svých automobilů vyrobených v Británii do Spojených států, zatímco zváží, jak zmírnit náklady na americká cla. Píše o tom agentura Reuters. Číst více
Česká počítačová hra Kingdom Come: Deliverance 2 je podle průzkumu sedmou nejvlivnější videohrou na světě. Vyplývá to z ankety Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA) mezi hráči. Druhé pokračování hry od českého vývojářského studia Warhorse se podle ankety umístilo například před kultovními hrami, jako jsou The Elder Scrolls V: Skyrim, World of Warcraft, Dark Souls nebo Tetris. Podle průzkumu herní prostředí dosud nejvíce ovlivnila japonská hra Shenmue z roku 1999. Číst více
Vědci zjistili, že lišejníkům se daří i v podmínkách podobným těm na Marsu. V přírodním světě jsou lišejníky skutečnými průkopníky. Usazují se v tak drsném prostředí, že je považováno za prakticky neúrodné. Za určitý čas mohou položit základy na plochách kamene, písku nebo dokonce střechách, které se promění v rozmanité ekosystémy. 
  Číst více
Výstavu Neklidná duše, kterou japonská umělkyně Čiharu Šijota vytvořila pro prostory pražské galerie Kunsthalle, navštívilo za čtyři měsíce přes 100 tisíc lidí. Výstava začala loni 28. listopadu a vidět ji lze do letošního 28. dubna. Jde o dosud nejúspěšnější výstavu v Kunsthalle.
Uprchlíkům z Ukrajiny by se nejspíš do budoucna už neměla zvyšovat podpora na živobytí v humanitární dávce. Jejich životní minimum by se totiž mělo zmrazit. Počítá s tím doprovodný zákon k reformě sociálních dávek. Normu v brzké době projedná Senát. V Česku má dočasnou ochranu zhruba 400 tisíc lidí z Ukrajiny. Podle údajů ministerstva práce dostaly letos v lednu uprchlické domácnosti 52 600 humanitárních dávek za 784,4 milionu korun. Číst více
Mzdy zaměstnancům letos v Česku zvyšuje 📈 85 procent výrobních, velkoobchodních a logistických firem. Průměrné zvýšení činí 4,8 procenta, což je méně než loňských 5,5 procenta. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Hofmann Personal, kterého se zúčastnilo 255 respondentů z řad personalistů z firem s více než stovkou zaměstnanců. Číst více
Česko patrně získá ze zahraničí další dokumenty, které by mohly policistům vyšetřujícím zločiny komunismu pomoci s objasňováním úmrtí bývalého ministra zahraničí Jana Masaryka. Pocházet by mohly podle předsedy sněmovního bezpečnostního výboru Pavla Žáčka (ODS) zejména z USA a z Británie, možná i z Francie. Na základě písemností z těchto zemí policisté případ letos v lednu znovu otevřeli s podezřením na vraždu. Číst více

Spojené státy začínají vybírat základní desetiprocentní clo při dovozu zboží ze všech zemí světa. Clo na prakticky veškeré zboží vyhlásil ve středu americký prezident Donald Trump. Od 9. dubna pak USA začnou u dovozu z vybraných zemí vybírat i takzvaná reciproční cla, která jsou vyšší a která v případě Evropské unie činí 20 procent.

Číst více
Doporučujeme