
Není panelák jako panelák. Proměna toho ve Švýcarsku se architektům hodně povedla
RealityJak dopadla rekonstrukce paneláku ve Švýcarsku? Dispozici architekti zachovali a vměstnali do ní i takzvanou černou kuchyň.
Jak dopadla rekonstrukce paneláku ve Švýcarsku? Dispozici architekti zachovali a vměstnali do ní i takzvanou černou kuchyň.
Zatím lidé z Prahy spíš utíkají. Do jejího okolí je ženou vysoké ceny nemovitostí. V budoucnu to ale bude naopak, říká šéf realitky Century 21 Tomáš Jelínek.
Skupina ZDR aktuálně spravuje 70 nemovitostí v šesti zemích v hodnotě 14,8 miliardy. Ještě do konce roku chce přikoupit další a přesáhnout objem 15 miliard. Velké plány má i pro příští rok. Intenzivně jedná o miliardové akvizici v sedmé zemi. „Jde o podobný model expanze, jako v případě Slovinska, kam jsme vstoupili letos. Víme, že tam působí námi osvědčení developeři i nájemci a zároveň jde o stabilní a skvěle fungující trh, na němž máme hned několik potenciálních partnerů,“ říká v rozhovoru Radek Hladký, partner ZDR Investments.
I známí ateisté, Češi, si staví kostely. V posledních letech jich vzniklo hned několik. Jsou moderní, inspirativní a odbornou architektonickou veřejností oceňované, naposledy například Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce.
Místo demolice zvolili rekonstrukci, chtěli zachovat kamennou stodolu z počátku 20. století. Za 15 milionů získali bydlení s nádechem historie a moderního životního stylu.
Hlavním důvodem, proč se staví málo bytů, proč se na ně vytvářejí pořadníky a jejich cena roste, není překvapivě neochota politiků. Hlavním problémem je infrastruktura ve městech, myslí si Tomáš Pardubický, akcionář developerské společnosti Finep. Města podle něj nemají dost peněz, aby stavěla dopravu, parkování, vodovodní řady, kanalizaci, energetické sítě. Vidí dvě možná řešení. Buď změnit rozpočtové určení daní a víc podpořit velká města, kam se lidé stěhují za prací. Nebo zajistit výstavbu infrastruktury ze strany státu. V současnosti přitom města tlačí na investory, aby sítě a vybavení financovali sami. Ti pak zvýšené náklady logicky promítnou do cen bydlení.
Po více než 20 letech se začne měnit jeden z největších pražských brownfieldů – Nákladové nádraží Žižkov. Už dnes by pražští radní totiž měli rozhodnout o odkupu tamní památkově chráněné budovy. Za objekt a přilehlé pozemky, kde má vzniknou tramvajová linka, má hlavní město zaplatit víc než miliardu. Informaci serveru newstream potvrdil Pavel Dobeš, místostarosta Prahy 3.
V roce 2025 poroste poptávka i ceny bytů a nájemného shodli se odborníci Realitního Clubu, který pořádá server Newstream.
Specializují se na prémiové nemovitosti jak v Česku, tak i zahraničí. V Praze jich ale podle Filipa Šejvla, zakladatele a spolumajitele realitky Philip & Frank, velký nedostatek. A ten bude podle něj stále narůstat.
Podívejte se na kolik vyjdou prémiové nemovitosti jako je dům ze 16. století, vila v Troji nebo srub u Lipna.
Japonsko nedostatečnou nabídkou volných nemovitostí rozhodně netrpí. Ba naopak. Země se potýká s opačným problémem, a to nadměrnou nabídkou prázdných domů. Vládní statistiky uvádí, že v roce 2023 bylo v nabídce přes devět milionů prázdných domu, tzv. „akiyas“.
Finsko plánuje 📈 zvýšit výdaje na obranu do roku 2029 na nejméně tři procenta svého HDP a odstoupit od celosvětové úmluvy o zákazu protipěchotních min v reakci na rostoucí vojenskou hrozbu ze strany Ruska. O dnešním oznámení finské vlády informuje agentura Reuters.