
Přidejte nám peníze a dovolenou. Na jedenácti německých letištích se v pondělí bude stávkovat
Zprávy z firemPodle odhadu sdružení letišť ADV bude v pondělí zrušeno přes 3400 letů, což se dotkne asi 510 000 cestujících.
Podle odhadu sdružení letišť ADV bude v pondělí zrušeno přes 3400 letů, což se dotkne asi 510 000 cestujících.
Německý odborový svaz automobilky Volkswagen (VW) doporučí členům, aby od 1. prosince vstoupili do stávky. Zdůvodnil to tím, že vyjednávání s vedením společnosti o mzdách a o uzavření továren v zemi nepřinesla průlom. S odkazem na sdělení odborů o tom informuje agentura Reuters.
Stávkující zaměstnanci amerického výrobce letadel Boeing schválili nejnovější návrh společnosti na zvýšení mezd a ukončí více než sedmitýdenní protestní akci. Informovaly o tom světové agentury s odvoláním na odborový svaz IAM District 751. Členové odborů se vyslovili pro návrh na zvýšení platů o 38 procent během čtyř let.
Americký výrobce letadel Boeing se s odborovou centrálou IAM 751, která zastupuje přibližně 33 tisíc stávkujících zaměstnanců na západním pobřeží USA, dohodl na novém návrhu kolektivní smlouvy na příští roky. Podle návrhu by mzdy zaměstnanců v příštích čtyřech letech stouply o 35 procent. Zaměstnanci by o nové dohodě měli hlasovat ve středu. Předchozí nabídku v hlasování drtivou většinou odmítli a zahájili stávku, která ochromila výrobu.
Zaměstnanci závodů výrobce letadel Boeing na západním pobřeží USA odmítli kolektivní smlouvu o zvýšení mezd, když 96 procent z nich hlasovalo pro vstup do stávky. Ta začne o půlnoci místního času, tj. dnes v 09:00 SELČ. Informovaly o tom tiskové agentury s odvoláním na odborovou organizaci IAM 751, která zastupuje více než 33 tisíc zaměstnanců firmy. Podle Reuters půjde o první stávku pracovníků Boeingu od roku 2008.
Deset tisíc zaměstnanců hotelů ve Spojených státech vstoupilo do stávky za zvýšení platů poté, co se vedení odborů nedohodlo s provozovateli sítě hotelů Marriott, Hilton a Hyatt.
Populární italská premiérka Giorgia Meloniová se sice může stát jednou z klíčových osobností Evropské unie. Musí se ale popasovat s velkým odporem na domácí půdě. Tedy přesněji domácích plážích. Turisty, kteří do jihoevropské země zamíří v srpnu, totiž může čekat nemilé překvapení – neseženou místo pod slunečníkem kvůli stávce provozovatelů pláží. A hlavní roli v tom hraje politika.
Stávkový výbor ve slovenském veřejnoprávním rozhlasu a televizi (RTVS) ohlásil na dnešek odpoledne výstražnou stávku a protestní shromáždění proti změnám ve fungování této stanice, které prosazuje vláda premiéra Roberta Fica. RTVS sdělila, že akce stávkového výboru nebude mít dopad na vysílaní.
Odbory v jihokorejské technologické společnosti Samsung Electronics vyhlásily na příští týden první stávku v 55leté historii firmy, požadují vyšší mzdy, píše BBC. Odbory mají zhruba 28 tisíc členů, což je více než pětina zaměstnanců podniku. Jednodenní protest plánují na 7. června.
Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS). Novinářům to po schůzce řekly Anna Pospíšilová a Marie Šafrová z Odborového svazu justice. Zapojení do stávky podle nich přislíbilo 90 procent z 9500 zaměstnanců. Zúčastnit se mají pracovníci všech soudů vyjma Ústavního.
Odborová organizace zastupující zaměstnance britské pošty Royal Mail pohrozila stávkou v případě, že český miliardář Daniel Křetínský, který usiluje o převzetí podniku, nesplní její požadavky, uvedl list Financial Times. Křetínský zprávu nekomentoval.