Aeroflot ruší všechny lety do zahraničí vyjma Běloruska. Jinde mu hrozí zabavování strojů
Ruské aerolinky Aeroflot zruší od 8. března všechny lety do zahraničních destinací kromě Běloruska, oznámila firma podle agentury TASS.
Aeroflot zruší od 8. března všechny lety do zahraničí, výjimkou je Bělorusko. Rozhodnutí vejde v platnost od pondělních 22:00 středoevropského času. Aerolinky k tomu vedly „okolnosti, které brání provozování letů”. Ruská federální agentura pro leteckou dopravu Rosaviacija uvedla, že kvůli sankcím, které na Rusko uvalily západní země v souvislosti s ruským útokem na Ukrajinu, hrozí aerolinkám zabavování letadel v cizích zemích.
V sobotu tak všem leteckým dopravcům, kteří si pronajímají stroje od zahraničních firem, doporučila, aby od neděle pozastavily lety mimo Rusko a od 8. března i ze zahraničí do Ruska.
Krátce po vypuknutí konfliktu se luxusní móda a doplňky staly oblíbeným cílem ruských boháčů. Snažili se utratit co nejvíc rublů, než ruská měna spadla o desítky procent.Rusové si již luxus nekoupí. Končí tam Louis Vuitton i Gucci
Zprávy z firem
Aeroflot bude dál provozovat vnitrostátní linky, létat bude dál i do Běloruska. Už v pondělí Aeroflot zrušil všechny lety na území EU, která kvůli ruské invazi na Ukrajinu uzavřela vzdušný prostor pro všechny ruské stroje.
Západní země uvalily na Rusko v oblasti letectví tvrdé postihy. Kromě uzavření leteckého prostoru například přestali do země dodávat náhradní díly dva největší výrobci dopravních letadel Airbus a Boeing.
Podle časopisu Aviation Week mají ruské aerolinky tři čtvrtiny svých strojů v pronájmu, přičemž polovinu z nich od evropských společností, které často mají sídlo v Irsku. Nově uvalené sankce podle evropských činitelů umožňují těmto firmám, aby stroje zabavily a stáhly zpět do EU.
Dočasné zrušení všech letů do zahraničí oznámily již v pátek ruské aerolinky S7, které jsou po Aeroflotu druhé největší v zemi.
Dvacet nejbohatších Rusů přišlo kvůli sankcím o 2,4 bilionu korun. Lukoil, jehož šéf z nich zchudl nejvíce, o 411 miliard korun, se už proti invazi staví.Ruští oligarchové chudnou nejrychleji v historii. Nejvíc šéf Lukoilu, který brojí proti válce
Leaders
Tento týden vstoupí do historie burzovního obchodování. Cena pšenice na burze v Chicagu během něj stoupla o více než 40 procent. Důvodem je válka na Ukrajině, která dramaticky ztenčuje světové zásoby obilovin. Ceny potravin přitom už v únoru, ještě před ruskou invazí na Ukrajinu, vystoupaly k historickému rekordu, jak vyplývá ze včerejší pravidelně zprávy OSN k cenám potravin ve světě.Válka na Ukrajině odpálí světové ceny potravin. V některých zemích to může být obrovský problém
Money
>>>>>> Vše k dění na Ukrajině čtěte zde <<<<<<
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.