Agentura Médea spoluvlastněná Jaromírem Soukupem je v úpadku

Mediální agentura Médea je z rozhodnutí pražského městského soudu v úpadku. Firma napůl vlastněná podnikatelem Janem Čermákem a jejím zakladatelem Jaromírem Soukupem musí do deseti dnů sestavit a odevzdat insolvenčnímu správci doplněné seznamy svého majetku a závazků. O rozhodnutí informoval web MediaGuru. O způsobu řešení úpadku soud nerozhodl.
Počátkem října Médea požádala soud o měsíční odklad prohlášení konkurzu. Chtěla tak získat čas na vypracování reorganizačního plánu. V žádosti, kterou městský soud zamítl minulý týden v pátek, firma uvedla, že její závazky po splatnosti dosahují téměř 937 milionů korun.
Soud o úpadku firmy rozhodl na základě návrhu, který podaly společnosti Tiscali Media a Iron Mountain Česká republika, vyplývá z dokumentu zveřejněném v Insolvenčním rejstříku. Věřitele Médei, kteří dosud nepřihlásili své pohledávky, soud vyzval, aby tak učinili. Zároveň na 20. ledna příštího roku nařídil jednání k přezkoumání přihlášených pohledávek.
O způsobu řešení úpadku mediální agentury pražský městský soud nerozhodl. Médea či věřitelé mohou podat návrh na povolení reorganizace ve lhůtě stanovené zákonem, upozornil server.
Ještě před deseti lety byla Médea s tržbami přes čtyři miliardy korun největší mediální agenturou, prodávající reklamní prostor v Česku. Za loňský rok podle vyjádření soudu vykázala tržby 104 milionů korun, o rok dříve 769 milionů korun.
Jan Čermák v červnu letošního roku zcela převzal kontrolu nad společností Empresa Media, která předtím patřila Jaromíru Soukupovi. A pod kterou patří i TV Barrandov. Soukup svou společnost zatížil stovkami milionů dluhů, které nedokázal splácet. A minimálně v TV Barrandov definitivně skončil. Patrně brzo skončí i ve své mediální agentuře.
Televizi Barrandov vyčistíme, připravíme, a následně prodáme, říká Jan Čermák
Reality
Novopečený majitel TV Barrandov Jan Čermák ovládl další firmu. Jde o Montpetrol, strojírenskou společnost z Hodonína, která se soustředí na byznys v oblasti ropy a plynu.
Majitel Barrandova Čermák ovládl strojaře z Hodonína
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.