Ahold zvýšil tržby i zisk. E-shop Bol.com na burzu zatím nepošle
Nizozemský maloobchodní řetězec Ahold Delhaize, provozovatel supermarketů Albert, ve druhém čtvrtletí zvýšil upravený provozní zisk o 5,8 procenta na 880 milionů eur (21,5 miliardy korun), čímž překonal odhady analytiků. Firma zároveň uvedla, že kvůli nepříznivým podmínkám na finančních trzích prozatím neuvede na burzu akcie své součásti Bol.com, jak dříve avizovala.
Analytici očekávali upravený provozní zisk 815 milionů eur. Tržby za skupinu meziročně vzrostly o 15 procent na 21,45 miliardy eur, což je zhruba v souladu s odhady, uvedla agentura Reuters.
Z ukrajinských přístavů po měsících ruské blokády vyrazily první lodě s vytouženým obilím. Svět si od toho sliboval nižší tlak na rapidně rostoucí ceny potravin ve světě a pomoc pro země potýkající se s hladem. Jenže ani jedna z deseti lodí nesměřuje do Jemenu, Somálska či Etiopie a v Libanonu dokonce zásilku vytouženého obilí odmítli s tím, že přišla s pětiměsíčním zpožděním, napsal deník The New York Times.Ukrajinské obilí už je na cestě. Afrika ale bude dál hladovět
Money
Skupina měla v úmyslu akcie nepotravinářské společnosti Bol.com uvést na trh ve druhé polovině letošního roku, plán se ale rozhodla zatím odložit. Až se situace na trzích zlepší, k primární veřejné nabídce akcií (IPO) podniku se vrátí.
Ahold zároveň zlepšil celoroční výhled zisku na akcii a nyní očekává růst kolem pěti procent. V květnu ještě předpovídal mírný pokles, přibližně do pěti procent. „Výsledky za první letošní pololetí managementu poskytují důvěru v to, aby mohl zvýšit výhled růstu základního zisku na akcii na rok 2022,“ uvedl podnik ve zprávě o hospodaření.
Index světových cen potravin se v červenci propadl téměř o devět procent na nejnižší úroveň od ledna, než ruská blokáda přístavů na Ukrajině – hlavním vývozci potravin – zvýšila ceny potravin na rekord. Globální ceny potravin klesly nejvíce od roku 2008 poté, co se obavy ohledně dodávek obilí a rostlinných olejů zmírnily, když Ukrajina začala směřovat k obnovení vývozu, uvedla agentura Bloomberg.OSN: Ceny potravin ve světě klesly na předválečnou úroveň
Money
Společnost Ahold vstoupila na český trh v roce 1990. V současnosti provozuje po celé republice pod značkou Albert více než 300 hypermarketů a supermarketů. V roce 2016 se Ahold sloučil s belgickou maloobchodní společností Delhaize. Albert v Česku zaměstnává zhruba 20 tisíc lidí a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v zemi.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.