Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Akcie firmy Foot Locker se propadly o 30 procent. Chudnou i Křetínský s Tkáčem

Foot Locker
Dušan Kütner / Newstream
Štěpán Kult

Akcie prodejce obuvi Foot Locker se propadly o 30 procent. Během druhého čtvrtletí tržby firmy klesly téměř o deset procent, informuje server CNBC.

Řetězec s oblečením a obuví, Foot Locker, se loni propadl do ztráty pět milionů dolarů. V roce 2021 vykázala firma zisk 94 milionů dolarů. Tržby Foot Locker klesly na 1,86 miliardy dolarů, tedy o 9,9 procenta proti 2,07 miliardám z minulého roku. To přimělo Foot Locker snížil svůj výhled pro druhou polovinu roku. Společnost také pozastavila svou čtvrtletní hotovostní dividendu. Ve společnosti mají společně zainvestováno i miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Prostřednictvím investiční společnost VESA v řetězci drží asi 12procentní podíl.

Foot Locker očekává pokles tržeb za letošní rok o osm až devět procent ve srovnání s dříve zveřejněnou prognózou poklesu o 6,5 procenta až osm procent. Společnost také snížila svůj upravený odhad zisku až na 1,50 dolaru na akcii. Původně se očekával zisk 2,25 dolaru na akcii.

Skandál kolem filmu Barbie vrátil společnost Mattel do centra pozornosti

Barbie mánie vrací Mattel do centra pozornosti investorů

Akcie společnosti Mattel od poloviny června vzrostly o 15 procent, komentuje Olívia Lacenová, hlavní analytička investiční společnosti Wonderinterest Trading. Pozitivní náladu investorů nepochybně podpořilo nejen oznámení o zvýšení prognózy pro letošní rok, ale také rozruch vyvolaný uvedením filmu Barbie s herečkou Margot Robbie v hlavní roli.

Přečíst článek

Chudnou i Křetínský s Tkáčem

Za posledního půl roku byl Foot Locker nucen více využívat zlevňovací akce, protože jeho zákazníci omezili nákupy obuvi a oblečení. Marže tak firma meziročně snížila o 4,6 procenta.

Problémy Foot Locker se promítají i do investic miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, kteří přes svou investiční společnost VESA, která v květnu zchudla o 130 milionů dolarů (2,85 miliardy korun) právě kvůli propadu akcií Foot Locker. V návaznosti na to odepsaly akcie Nike, největšího dodavatele Foot Lockeru, 3,5 procenta. 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme