Akcie firmy Foot Locker se propadly o 30 procent. Chudnou i Křetínský s Tkáčem
Akcie prodejce obuvi Foot Locker se propadly o 30 procent. Během druhého čtvrtletí tržby firmy klesly téměř o deset procent, informuje server CNBC.
Řetězec s oblečením a obuví, Foot Locker, se loni propadl do ztráty pět milionů dolarů. V roce 2021 vykázala firma zisk 94 milionů dolarů. Tržby Foot Locker klesly na 1,86 miliardy dolarů, tedy o 9,9 procenta proti 2,07 miliardám z minulého roku. To přimělo Foot Locker snížil svůj výhled pro druhou polovinu roku. Společnost také pozastavila svou čtvrtletní hotovostní dividendu. Ve společnosti mají společně zainvestováno i miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Prostřednictvím investiční společnost VESA v řetězci drží asi 12procentní podíl.
Foot Locker očekává pokles tržeb za letošní rok o osm až devět procent ve srovnání s dříve zveřejněnou prognózou poklesu o 6,5 procenta až osm procent. Společnost také snížila svůj upravený odhad zisku až na 1,50 dolaru na akcii. Původně se očekával zisk 2,25 dolaru na akcii.
Akcie společnosti Mattel od poloviny června vzrostly o 15 procent, komentuje Olívia Lacenová, hlavní analytička investiční společnosti Wonderinterest Trading. Pozitivní náladu investorů nepochybně podpořilo nejen oznámení o zvýšení prognózy pro letošní rok, ale také rozruch vyvolaný uvedením filmu Barbie s herečkou Margot Robbie v hlavní roli. Barbie mánie vrací Mattel do centra pozornosti investorů
Money
Chudnou i Křetínský s Tkáčem
Za posledního půl roku byl Foot Locker nucen více využívat zlevňovací akce, protože jeho zákazníci omezili nákupy obuvi a oblečení. Marže tak firma meziročně snížila o 4,6 procenta.
Problémy Foot Locker se promítají i do investic miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, kteří přes svou investiční společnost VESA, která v květnu zchudla o 130 milionů dolarů (2,85 miliardy korun) právě kvůli propadu akcií Foot Locker. V návaznosti na to odepsaly akcie Nike, největšího dodavatele Foot Lockeru, 3,5 procenta.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.