Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Albánci zakáží TikTok, prý podněcuje násilí u dětí

TikTok
iStock
 ČTK

Albánská vláda rozhodla, že na jeden rok zakáže sociální síť TikTok, protože platforma podle ní podněcuje k násilí a šikaně, a to především mezi dětmi, píše agentura AP. Opozice s rozhodnutím nesouhlasí a vyzvala k protestům.

Vláda k rozhodnutí přistoupila mimo jiné v reakci na incident z loňského listopadu, kdy v potyčce jeden teenager zabil druhého. Podle vlády spor začal právě na TikToku. Čínská společnost ByteDance vlastnící platformu ale uvedla, že nenašla důkazy, že by pachatel či oběť měli na sociální síti účet.

Ministryně školství Ogerta Manastirliuová sdělila, že úřady uskutečnily 1300 setkání s přibližně 65 tisíci rodiči, kteří doporučili zákaz nebo omezení TikToku či s tím souhlasili. Úřady jsou s čínskou firmou ve spojení ohledně nastavení filtru rodičovské kontroly, ověřování věku a lokalizace albánštiny v aplikaci, dodala ministryně.

Opozice s rozhodnutím vlády nesouhlasí a vyzvala veřejnost k protestům 15. března, píše AP. Zákaz označila za projev „netolerance, strachu a zděšení ze svobodného myšlení a vyjadřování“.

Aplikace DeepSeek prý odesílala osobní údaje Jihokorejců čínské ByteDance

Čínská aplikace DeepSeek, založená na umělé inteligenci, odesílala uživatelské údaje Jihokorejců čínské společnosti ByteDance. S odvoláním na jihokorejský úřad pro ochranu osobních údajů to napsala agentura Jonhap.

Přečíst článek

Mladí Němci chtějí, aby vládla Levice a Alternativa pro Německo

Mladí Němci chtějí, aby vládla Levice a AfD

Pokud by v zítřejších německých volbách rozhodovali výhradně mladí lidé, zvítězí Levice a Alternativa pro Německo.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme