Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Alespoň jednu z aplikací Mety používají čtyři miliardy lidí. Zisk Zuckerbergova impéria utěšeně stoupá

Alespoň jednu z aplikací Mety používají čtyři miliardy lidí. Zisk Zuckerbergova impéria utěšeně stoupá
ČTK
 ČTK

Čistý zisk americké internetové společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook, Instagram a Threads či komunikační služby WhatsApp, se v druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 16 procent na 7,79 miliard dolarů (168,9 miliardy korun). Výsledky předčily odhady analytiků. Pomohlo tomu oživení internetové reklamy po pandemickém propadu. Firma o tom informovala ve zprávě o výsledcích hospodaření.

V přepočtu na jednu akcii činil zisk 2,98 dolaru. Tržby společnost v uplynulém čtvrtletí zvýšila o 11 procent na 32 miliard dolarů. Analytici dotazovaní společností FactSet Research v průměru očekávali zisk 2,91 dolaru na akcii a tržby 21,08 miliardy dolarů.

Daří se sociálním sítím, zklamáním je virtuální realita

„U tržeb i u čistého zisku za druhé čtvrtletí došlo k překonání odhadu trhu. Tržby společnosti nepřekvapivě táhla divize Family of Apps, která obsahuje platformy jako jsou Facebook, Instagram nebo WhatsApp. Zklamání přišlo v divizi Reality Labs, která se zabývá zprostředkováním virtuální reality," komentoval výsledky hospodaření Mety analytik Tomáš Cverna ze společnosti XTB.

Dusno kolem X. Musk a Twitter budou čelit žalobám, třeba i od Microsoftu, míní experti

Dusno kolem X. Musk a Twitter budou čelit žalobám, třeba i od Microsoftu, míní experti

Rozhodnutí miliardáře Elona Muska přejmenovat společnost Twitter na X může být právně komplikované. Právo na duševní vlastnictví písmene X mají i jiné firmy, včetně Microsoftu nebo společnosti Meta Platforms. X se široce používá a cituje v ochranných známkách, takže firma může být v budoucnu nucena své logo bránit u soudu, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek

Platforma Facebook měla ke 30. červnu 3,03 miliardy aktivních uživatelů měsíčně, což znamená meziroční nárůst o tři procenta. Meta na začátku tohoto měsíce spustila sociální síť Threads, nového rivala sítě Twitter. Dva týdny po spuštění měla síť Threads podle některých odhadů kolem 150 milionů uživatelů. Alespoň jednu z aplikací Mety používá 3,88 miliardy lidí, meziročně jejich počet narostl o šest procent.

Akcie po loňském pádu míří prudce vzhůru 

"Meta (...) má za sebou krušné období. Odhodlání Marka Zuckerberga vést podnik směrem k metaverzi a virtuální realitě se na Wall Street nesetkalo s pochopením. Na důvěře mu nepřidaly ani slabé příjmy a zejména obrovské ztráty v tomto odvětví, které jen za poslední čtyři kvartály dosáhly necelých 15 miliard dolarů. Meta musela zároveň čelit tlaku ze strany čínského fenoménu TikToku. V důsledku toho se akcie firmy propadly o více než dvě třetiny," připomněl analytik Portu Marek Malina.

V letošním roce ale patří akcie Mety mezi vůbec nejvýkonnější na trhu, připsaly si již 140 procent. Dopomohla tomu úsporná opatření společnosti včetně několika kol propouštění, která opětovně zvýšila její ziskovost, ale také pokračující růst uživatelů a lepší výhled zejména v oblasti reklamy," dodal.

Zuckerberg vrací úder. V Kanadě zruší přístup ke zpravodajství na Facebooku a Instagramu

Zuckerberg vrací úder. V Kanadě zruší přístup ke zpravodajství na Facebooku a Instagramu

Americká firma Meta oznámila, že ukončí přístup ke zprávám na Facebooku a Instagramu pro všechny uživatele v Kanadě. Učinila tak poté, co kanadský parlament schválil zákon, jenž má přinutit internetové giganty k placení za zprávy jejich vydavatelům, informovala agentura Reuters.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme