Alzu napadli podvodníci. Chtějí okrást její klienty a lákají osobní údaje

Největší tuzemský e-shop čelí nájezdu podvodníků. Alza miliardáře Aleše Zavorala proto varuje zákazníky, aby si dali pozor, kde vlastně nakupují.
Povánoční slevy jsou příležitostí, jak si pořídit vysněné zboží za trochu výhodnějších podmínek než před Vánoci. Nicméně jde také o „příležitost“ pro nejrůznější vykuky, jak podvést spotřebitele a vymámit z nich peníze.
Takovému nájezdu podvodníků momentálně čelí největší tuzemský e-shop Alza miliardáře Aleše Zavorala.
„Upozorňujeme zákazníky na podvodnou stránku, která zneužívá jméno naší firmy a naše slevové akce. Tato stránka nemá se společností Alza.cz a.s. nic společného a důrazně před ní varujeme. Veškeré oficiální akce našeho e-shopu probíhají výhradně na naší adrese https://www.alza.cz - a třeba právě akce Cenové trháky nebo Alza dny na našem e-shopu zahrnují tisíce produktů, nikoliv pouze plenky,“ uvádí pravá Alza.

Jedná se o stránku na poméně alzacz tečka pro. Po jejím zadání (což důrazně nedoporučujeme) se objeví vizuální klon stránek Alzy. V nabídce jsou však zejména dětské pleny.
Typický podvod
„Důrazně varujeme před pokusy na ní nakoupit. Jedná se o poměrně zdařilou imitaci, která ale vykazuje typické varovné znaky internetových podvodů:
1) Nesprávná adresa
2) Časový nátlak formou odpočtu
3) Jazykové chyby nebo vícejazyčné nadpisy,“ dodává Alza.
Nic nezadávejte
Typickým rysem podvodných stránek pak podle Alzy je snaha co nejdříve vylákat z klienta osobní údaje. Na podobné stránky rozhodně řádné údaje nezadávejte.
I Ježíšek se může netrefit. Jak naložit s dárkem, který se prostě nepovedl? Samozřejmě jej lze vrátit, má to však svá pravidla, která se od příštího roku navíc výrazně promění. Zatím však platí stávající úprava. E-shopy však již výrazně mění podmínky. Často ku prospěchu zákazníka.
Poradna: Jak naložit se špatným dárkem? Vrátit lze i voucher
Enjoy
S rozmachem moderních platebních metod experti prorokovali soumrak hotovosti. Říkalo se, že bankovky z našeho života brzo vymizí. Je to ale už pár let a nic takového se v Česku nekoná. Období covidové pandemie s tím sice trochu zahýbalo, ale bankovky tu jsou pořád. Podle průzkumu Euronetu existují totiž vybrané skupiny lidí a obchodníků, kteří dávají hotovosti přednost. Kdo jsou Češi, kteří chtějí mít mince a bankovky po kapsách a placení kartou se brání?
Čtvrtina Čechů stále odmítá platby kartou. Kteří to jsou a proč
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.