Američané dodají Ukrajině technologie k výrobě dělostřeleckých granátů
Ukrajina se dohodla se dvěma americkými firmami na společné výrobě klíčových dělostřeleckých granátů ráže 155 milimetrů, píše agentura Reuters s odvoláním na ukrajinského ministra pro strategický průmysl Oleksandra Kamyšina. O které firmy konkrétně se jedná, ale neuvedl.
„Proces výroby kalibru 155 milimetrů potrvá nejméně dva roky, maximálně tři. A abychom mohli začít s výrobou, potřebujeme technologie, které vlastní naše partneři. Ukrajina tento kalibr nikdy nevyráběla,“ sdělil.
Britský šéf diplomacie David Cameron prosazuje použití zmrazeného ruského majetku na obnovu Ukrajiny. "Bude to, chcete-li, záloha na reparace, které Rusko jednou bude muset zaplatit za nelegální invazi, kterou podniklo," řekl Cameron na bezpečnostním fóru ve Washingtonu.Putinovy peníze patří na Ukrajinu. Cameron vyzval k využít zisků ze zmrazených ruských aktiv
Politika
Právě munici ráže 155 milimetrů ale Ukrajina hojně využívá v bojích s ruskými invazními silami a tyto náboje patří k nejčastějším požadavkům Ukrajiny na dodávky ze zahraničí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si minulý měsíc v souvislosti s válkou na Blízkém východě postěžoval, že ukrajinské zásoby této munice se ztenčily.
Kyjev se snaží ve světle obav ze snížení dodávek ze Západu navýšit vlastní výrobu zbraní a zároveň usiluje o společné projekty se zahraničními výrobci, podotkla agentura Reuters. Ve středu podle ní Zelenskyj řekl, že Ukrajina nechce v dodávkách zbraní záviset výhradně na zahraniční pomoci.
Americký prezident Joe Biden je ochotný přistoupit na kompromis ohledně americké imigrační politiky, jejíž změnou republikáni v Kongresu podmiňují schválení další rozsáhlé finanční pomoci Ukrajině. Podle agentury Reuters to řekl v projevu v Bílém domě. USA podpoří Ukrajinu dalším balíkem peněz. Biden musel přistoupit ke kompromisu
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.