Saudi Aramco koupí amerického výrobce maziv Valvoline za 2,65 miliardy dolarů

Americká společnost Valvoline prodá za 2,65 miliardy dolarů (63,5 miliardy korun) svou divizi vyrábějící maziva, chladicí kapaliny a další produkty pro automobilový průmysl saúdskoarabskému producentu ropy a plynu Saudi Aramco. O oznámené dohodě informovala agentura Reuters. Transakci musí ještě schválit regulační úřady.
Valvoline v prosinci oznámila, že oddělí své dvě největší divize. Jednu z nich nyní prodává Aramco, druhá se zabývá opravami automobilů, zejména ve Spojených státech. Výnos z prodeje by měl podpořit expanzi servisních center pro vozidla. Aramco koupí prohlubuje svou sázku na dlouhodobou poptávku po petrochemických produktech.
Pouze pětina domácností v eurozóně během pandemie spořila, vyplývá z analýzy Evropské centrální banky. Znamená to, že většina domácností nemá dostatečnou rezervu proti letošní rapidně stoupající inflaci, uvedla agentura Bloomberg.
Průzkum ECB: Většina domácností v době pandemie nenašetřila na nynější období inflace
Money
Divize loni Valvoline přinesla tržby 1,76 miliardy dolarů. To představuje téměř 60 procent tržeb společnosti. Firma uvedla, že výnosy z prodeje použije také na urychlení zpětného odkupu akcií a snížení dluhu.
Společnost Aramco bude vlastnit značku Valvoline pro všechna použití produktů na celém světě. Valvoline si značku podrží pro servis automobilů globálně „mimo Čínu a některé země Blízkého východu a severní Afriky“.
Pouze pětina domácností v eurozóně během pandemie spořila, vyplývá z analýzy Evropské centrální banky. Znamená to, že většina domácností nemá dostatečnou rezervu proti letošní rapidně stoupající inflaci, uvedla agentura Bloomberg.
Průzkum ECB: Většina domácností v době pandemie nenašetřila na nynější období inflace
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.