Americká přetahovaná o britský řetězec vstupuje do dalšího dějství

Kolem čtvrtého největšího maloobchodního prodejce potravin v Británii je v poslední době rušno. O převzetí sítě prodejen mají zájem americké private equity společnosti, které spolu vedou bitvu o nejlepší nabídku. Nyní vede se nabídkou sedmi miliard liber investiční skupina Clayton, Dubilier & Rice (CD&R).
Vedení Morrisons s nabídkou v přepočtu za 208,2 miliardy korun souhlasí. Rozhodnou ale akcionáři. Společnost CD&R nabídla 285 pencí za akcii. Akcie Morrisons si v reakci na zprávu na londýnské burze připisovaly 4,3 procenta na 291,2 pence.
Původně CD&R nabízela 230 pencí za akcii, což Morrisons v červnu odmítl. Nabídku tehdy považoval za podhodnocenou. Konsorcium vedené americkou společností Fortress Investment Group posléze nabídlo 272 pencí za akcii.
Britský řetězec supermarketů Morrisons zřejmě změní majitele. Vedení podniku souhlasí s nabídkou na převzetí v přepočtu za 200 milionů korun. Rozhodnou ale akcionáři, kteří už jednou téhož zájemce odmítli.
O britský řetězec Morrisons usilují Američané. Nabízí 200 miliard korun
Zprávy z firem
Investoři ovšem předpokládají, že Fortress přijde s další nabídkou. Lídr konsorcia zvažuje možnosti a akcionáře řetězce Morrisons vyzval, aby „se zdrželi akce”. Nabídku musí schválit valná hromada v říjnu.
Morrisons je čtvrtým největším maloobchodním prodejcem potravin v Británii. Provozuje téměř 500 obchodů a zaměstnává přes 110 tisíc lidí, píše server BBC.
Akcie internetového gigantu Alibaba klesly na rekordní minimum. Za čtvrteční seanci odepsaly 5,5 procenta. Trh zachvátily obavy, že Peking zvažuje další regulace technologických firem.
Akcie Alibaby propadly. Investoři mají strach z dalších kroků Pekingu
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.