Aneta Martišková z Edenredu: Benefity pro zaměstnance modelujeme podle přesných dat
Zdravotní potíže mohou mít ženy, které se při své práci zapomínají věnovat svým koníčkům a duševní hygieně, myslí si ředitelka vnějších vztahů a udržitelnosti ve společnosti Edenred CZ Aneta Martišková. „Doba, kdy bylo ‚žití‘ v práci moderní, je už dávno pryč,“ říká manažerka, která na konci února v Praze povede diskusi u kulatého stolu na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Na co se chcete během diskuse zaměřit?
Už delší dobu vnímám, že mnoho žen, které jsou pracovně vytížené, nemají dostatek času věnovat se sobě a svým koníčkům. Aktuální doba na nás často klade vysoké nároky a nedovolí nám oprostit se od práce i v době, kdy bychom pracovat neměly. To může mít z dlouhodobého hlediska negativní dopad na naše fyzické i psychické zdraví. Právě proto je pro mě téma wellbeingu tak důležité. Snažím se lidem ukazovat, jak je důležité zaměřit se občas jen na sebe, protože když se člověk cítí dobře, přenáší to i na své nejbližší a také v práci na svůj tým. V rámci diskuse u kulatého stolu se proto budu snažit o rozpoutání debaty na toto téma a přidám pár osobních tipů, jak na této vnitřní pohodě pracovat.
Daří se vám toto téma prosazovat i ve vaší firmě?
Společnost, kde pracuji, dlouhodobě pomáhá lidem najít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Neposkytujeme pouze platformu s benefity, ale snažíme se inspirovat lidi v tom, jak se cítit dobře. Wellbeing je v dnešní době důležité téma, protože jsou na nás kladeny stále větší požadavky na výkon. A pokud se je rozhodneme přijmout, musíme to udělat tak, aby nás to negativně neovlivnilo. A s tím nám například pomáhají benefity, které už nejsou pouze o sportu a pohybu. Stále větší roli zde hraje také péče o duševní zdraví.
Díky našim firemním datům máme povědomí o tom, jak lidé chtějí trávit svůj volný čas. Dokážeme přesně říci, jaké typy benefitů preferují, jak se tyto preference liší generačně, a v čem se Češi v trávení volného času liší od západních i východních zemí. Mým cílem je tato data využít ve prospěch ostatních.
Jaké největší výzvy vás v letošním roce čekají?
Většinou, když si na začátku roku dám velká předsevzetí, obtížně se mi pak plní. Letos jsem to proto udělala opačně a rozhodla jsem se pracovat na maličkostech, které mohou mít ve finále velký pozitivní dopad na život. I když je mi práce zároveň koníčkem, nechci se s nikým předhánět v tom, kdo pracuje více. Doba, kdy bylo „žití“ v práci moderní, je už dávno pryč.
A pak tu mám ještě jeden velký cíl. V Edenredu se angažujeme v řadě projektů sociální politiky, jako je třeba zajištění obědů pro děti z nízkopříjmových rodin. Z řady výzkumů vyplývá, že kvalita výživy dětí je pro jejich vývoj klíčová. Je důležité, aby měly děti kvalitní příjem potravin, protože to formuje jejich celkový vývoj. A pokud se jim nepodaří přijmout dostatek vitamínů a minerálů, tak se to později těžko dohání. Jsem moc ráda, že těmito projekty má naše firma možnost měnit věci k lepšímu a já můžu být u toho.
Aneta Martišková povede diskusi u kulatého stolu na speciálním semináři „Innovative Women Shaping the Future”, který bude 28. února hostit velvyslankyně Irska v ČR Cliona Manahan v rezidenci irského velvyslanectví, společně s Newstream Business Club českých a slovenských žen a s Enterprise Ireland. Akce je pouze pro pozvané hosty. Více se o setkání dozvíte zde.
Na manažery i zaměstnance jsou v dnešní turbulentní době kladeny čím dál větší nároky. Kromě společenských změn si musejí poradit i s novým standardem, kterým se stala práce na dálku. Jak v takovém prostředí vybudovat odolný tým? A proč je diverzita jedním ze základních pilířů úspěchu? To jsou otázky do diskuse u jednoho z kulatých stolů, kterou povede Lenka Axlerová, ředitelka pro sektor veřejné správy v Microsoftu, na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném na konci února velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.Lenka Axlerová z Microsoftu: Řízení lidí v turbulentní době je zásadní a nelehké téma
Leaders
Pomoc starším a zvyšování kvality života seniorů je podle Evy Prokešové jednou z největších výzev současnosti. I proto se v rámci ESG a CSR aktivit JTI věnuje právě těmto tématům. „Dlouhodobě mě zajímá, jak mohou firmy smysluplně pomáhat sociálně znevýhodněným osobám. Musíme toto téma otevírat,” vysvětluje Eva Prokešová z JTI, která na konci února v Praze povede diskusi u kulatého stolu na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.Eva Prokešová z JTI: Zvyšování kvality života seniorů je zásadní téma
Leaders
Robot dnes už není jen postava z románů Karla Čapka či ze sci-fi filmů. S roboty se dá běžně setkat i tam, kde byste je nečekali. Pomáhají zdravotníkům v první linii. Přesouvají se do restaurací nebo skladů velkých e-shopů. A na jejich vývoji se úspěšně podílí i mladé ženy, které by před pár desítkami let k takovým projektům nikdo nepustil. Seznamte se s inspirativní irskou vědkyní a specialistkou na sociální robotiku Niamh Donnelly, která bude v Praze na konci února přednášet na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.Přítel v osamění i zbraň proti virům. Mladá vědkyně vyvíjí roboty, které mění budoucnost zdravotní péče
Leaders
Inovativní ženy utvářejí budoucnost. A jaká bude ona budoucnost? Diskutovat o tom budou hosté akce Innovative Women Shaping the Future koncem února v rezidenci irské velvyslankyně Cliony Manahan. Akce, kterou pořádá Newstream Business Club českých a slovenských žen spolu s velvyslanectvím Irska a Enterprise Ireland, je pouze na pozvání.Newstream společně s velvyslanectvím Irska a Enterprise Ireland pořádá akci pro inovativní ženy v byznysu
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.