Aplikace Meddi podnikatele Jiřího Peciny nabízí měření tlaku pomocí mobilu

Česká telemedicínská platforma Meddi, kterou v roce 2016 založili manželé Pecinovi, přináší světově unikátní možnost měření krevního tlaku za využití mobilního telefonu a jeho kamery. Chytré hodinky ani prstýnky krevní tlak zatím změřit neumí.
Zní to spíš jako sci-fi než skutečnost, přesto původem brněnská, ale nyní již globální aplikace Meddi nabízí možnost změřit si tlak pomocí mobilního telefonu. Neinvazivní měření probíhá́ jednoduše, stačí na sebe po dobu jedné minuty namířit fotoaparát chytrého telefonu. Unikátní technologie analyzuje video obraz vašeho obličeje a s pomocí umělé inteligence a algoritmů hlubokého učení z nasnímaných signálů uvedené parametry stanoví.
„Mobilní telefon má dnes doslova každý a nyní ho může využít i k monitoringu základních zdravotních parametrů. To je důležité nejen pro lidi, kteří se již s diagnózu jako například vysokým krevním tlakem léčí, ale také pro prevenci a včasné odhalení možných zdravotních problémů,“ vysvětluje zakladatel společnosti Meddi Jiří Pecina.
Glycin zpomaluje stárnutí organismu. Oddaluje degeneraci svalů a kloubů a pomáhá také při nemocech střeva, jako je Crohnova choroba či syndrom dráždivého tračníku.
Biohacking: Pořádný vývar z kostí a kůže dodá tělu glycin. Ten chrání svaly i střeva
Enjoy
Lepší než chytré hodinky
Kromě krevního tlaku dokáže Meddi BioScan stanovit také hodnoty jako saturace krve kyslíkem, dechovou a tepovou frekvenci, variabilitu srdeční frekvence a úroveň duševního stresu. V průběhu roku přibudou ještě další parametry.
„Plánujeme rozšíření funkce Meddi BioScan o stanovení hladiny cholesterolu, hemoglobinu a glykovaného hemoglobinu, tedy laicky řečeno průměr hladiny cukru v krvi za poslední tři měsíce. V současné době tyto funkce testujeme,“ vysvětluje Jiří Pecina.
Chcete žít déle a kvalitněji? Sledujte seriál Biohacking o zdravém životním stylu.
V České republice trpí hypertenzí, tedy vysokým krevním tlakem, přibližně třetina obyvatel ve věkové skupině 25–60 let. U vyšší věkové kategorie toto číslo ještě narůstá. U devadesáti procent hypertoniků je za tuto diagnózu zodpovědný mimo dědičné predispozice především nezdravý životní styl. Základem léčby jsou u všech pacientů režimová opatření vedoucí ke snaze zlepšit životní styl. U většiny nemocných je však k dosažení normálních hodnot krevního tlaku potřebná také medikamentózní léčba, a hlavně pravidelná měření.
V seriálu Biohacking pokračujeme v představování klíčových aminokyselin, které jsou základní stavební látkou lidského těla. Threonin zajišťuje celou řadu důležitých funkcí, zejména imunitního systému, ale také zdravého fungování jater, kloubů či kůže.
Biohacking: Aminokyselina threonin je základem imunity. A také zdravých kloubů
Enjoy
Stamilionová sázka
Jiří Pecina začal vyvíjet aplikaci pro telemedicínu v roce 2016 po návratu z USA. Aplikace Meddi Hub nyní nabízí spojení s doktorem v režimu 24/7, videohovory, chat, sdílení lékařských zpráv a dalších dokumentů a během vteřiny zvládne provést několik desítek tisíc zašifrovaných hovorů naráz. Navíc vždy hovoříte přímo s lékařem či lékařkou, a to max do 30 minut.
„Původní investice byla 250 milionů korun a od té doby investujeme úplně všechny peníze, které Meddi vydělává. V loňském roce šlo do vývoje a expanze 60 milionů korun, letos dalších přibližně 90 milionů,“ prozradil vloni pro magazín Forbes Pecina, kolik jej vývoj aplikace stál. Pecina vybudoval společnost Eurocar, která se po roce 2000 stala druhým největším prodejcem automobilů v České republice. Svůj podíl prodal v roce 2008 společnosti WOOD & Company. Poté postupně finančně vstoupil do několika projektů v USA i v Evropě.
Aminokyseliny známé pod zkratkou BCAA patří vůbec k prvním potravinovým doplňkům nového typu. Dlouhá léta je využívají kulturisté a sportovci na podporu růstu svalové hmoty. V posledních letech však vědci poukazují na to, že vyšší míra těchto aminokyselin v těle může mít souvislost s rostoucí hrozbou celé řady chorob. I tak ale tyto aminokyseliny všichni potřebujeme.
Biohacking: Kulturisté je znají nejlépe. Aminokyseliny BCAA ale potřebujeme všichni
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.