Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Apple jde naproti pravidlům EU. Uživatelům usnadní přechod z iPhonu na Android

Nový iPhone 15
ČTK
 ČTK

Americká společnost Apple uživatelům od příštího roku usnadní přechod ze svých přístrojů iPhone na chytrý telefon s konkurenčním operačním systémem Android. Firma uvedla, že je to součást její snahy přizpůsobit se novým pravidlům EU známým jako Nařízení o digitálních trzích (DMA).

Řešení by mělo být k dispozici od podzimu 2025. Aplikace od společnosti Google pro přechod z iPhonu na Android sice existuje už dnes, ale některé typy dat nepřenáší.

Apple chce koncem letošního nebo začátkem příštího roku umožnit přenos příslušných dat z jednoho webového prohlížeče do druhého na stejném zařízení. DMA také počítá s větší konkurencí u webových prohlížečů.

Prodej chytrých telefonů od Applu v Číně na začátku roku klesl o 24 procent

Apple se v Číně propadá stále níž. Tamní zákazníci jej nekupují i z „vlasteneckých důvodů“

Prodej smartphonů od společnosti Apple se v Číně v prvních šesti týdnech letošního roku snížil o 24 procent. Americká firma se tak mezi prodejci chytrých telefonů propadla na čtvrté místo. Apple čelí zvýšené konkurenci místních výrobců, jako je Huawei. Čínskému trhu s chytrými telefony jako celku se nedaří, napsala s odkazem na data analytické společnosti Counterpoint Research agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Přísnější pravidla pro velké on-line platformy platí v Evropské unii od čtvrtka tohoto týdne. Evropská komise (EK) zatím určila 22 služeb šesti společností jako takzvané „gatekeepery“, na které se nová nařízení vztahují.

Podle agentury DPA nepřekvapí, že se to týká amerických technologických gigantů Apple, Amazon, Meta Platforms, Microsoft a také Alphabet, což je mateřská společnost Googlu. Na seznamu je také síť pro sdílení videí TikTok od společnosti ByteDance, která pochází z Číny. Jedním z požadavků je, že tyto firmy nesmějí upřednostňovat vlastní služby před službami konkurence.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme