Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Apple představil nový MacBook i výkonné čipy, určené vývojářům umělé inteligence

Nový MacBook Pro
ČTK
 ČTK

Americká technologická společnost Apple představila nové počítače MacBook Pro a iMac a tři nové čipy, které je pohánějí. Společnost uvedla, že přepracovala grafické procesory, což je klíčová část čipu, napsala agentura Reuters.

Nové počítače s výkonnějšími čipy, ale nezměněným designem půjdou do prodeje příští týden, uvedl server CNBC. Ten také vyzdvihl pokles ceny u základního modelu MacBooku.

FOTOGALERIE: Jak fotí nový iPhone 15?

Apple ve své prezentaci, která byla podle médií v nezvyklou noční hodinu, kladl důraz na rychlost nových počítačů a dlouho výdrž baterie - až 22 hodin. Novinkou je také černá barva (Space Black) u dražších modelů, která podle výrobce zabrání otiskům na povrchu počítače.

Společnist Apple uvedla, že nový čip M3 Max je určen vývojářům umělé inteligence, kteří potřebují obrovské množství paměti pro vývoj chatbotů a dalších nástrojů AI.

Telefony iPhone podle analytiků přišly o vedoucí pozici na čínském trhu

Apple přišel o vedoucí pozici na čínském trhu. Novým králem je Huawei

Chytré telefony iPhone americké společnosti Apple přišly o vedoucí pozici na čínském trhu, předstihla je domácí značka Huawei, uvádí zpráva analytiků společnosti Jefferies, kterou cituje server CNBC.

Přečíst článek

Apple v uplynulých dvou letech začal do Maců místo procesorů od Intelu zabudovávat čipy vlastní výroby. Firma podle agentury Reuters neuvedla, kdo nové čipy vyrábí, ale podle odborníků by to mohla být společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing, která prezentovanou technologii používá k výrobě čipů pro špičkové modely iPhone 15.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Akcie výrobce čipů Nvidia raketově rostou

Dva se perou, třetí se směje. Nvidia je nejhodnotnější firmou, sesadila Apple i Microsoft

Přečíst článek
Doporučujeme