Apple se pouští do umělé inteligence, kterou chce konkurovat chatbotům ChatGPT či Bard

Americká technologická společnost Apple pracuje na službě umělé inteligence (AI), kterou chce konkurovat produktům ChatGPT firmy OpenAI či Bard od Googlu. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom informovala agentura Bloomberg.
Výrobce iPhonů vytvořil vlastní systém pro vytváření velkých jazykových modelů, který nazval Ajax. Testuje také chatbota, jemuž někteří inženýři říkají "Apple GPT", uvedl Bloomberg.
Apple se dosud nepouštěl do velkých kroků v oblasti umělé inteligence, a dokonce toto odvětví ani nezmínil na své červnové vývojářské konferenci, připomíná agentura Reuters. Alphabet, tedy mateřská společnost Googlu, a Microsoft naopak technologii začlenily do svých produktů. Apple nenápadně zavádí pokročilou umělou inteligenci v některých svých produktech, jako jsou Apple Photos či nedávno uvedená souprava pro smíšenou realitu Vision Pro.
Americká technologická společnost Apple omezuje zaměstnancům užívání chatovacího robota s umělou inteligencí ChatGPT. Firma totiž pracuje na vlastní podobné technologii. S odkazem na dokumenty a zdroje o tom píše deník The Wall Street Journal (WSJ).
ChatGPT je v Applu persona non grata. Zaměstnanci mají zákaz jej používat
Zprávy z firem
Na AI v technologické firmě pracuje podle Bloombergu několik týmů, které vedou John Giannandrea a Craig Federighi. První z nich ve firmě zodpovídá za oddělení strojového učení a umělé inteligence, druhý má vysokou pozici v oblasti softwarového inženýrství.
Podnikatel Elon Musk spustil svůj dlouho očekávaný start-up xAI, který se bude zabývat umělou inteligencí (AI). Šéf automobilky Tesla či kosmické společnosti SpaceX zároveň představil tým inženýrů xAI, kteří dříve prošli velkými americkými technologickými společnostmi. Muskův projekt si klade za cíl vytvořit alternativu k populárnímu chatbotu ChatGPT.
Miliardář Musk spustil projekt umělé inteligence xAI. Chce „porozumět realitě”
Zprávy z firem
Napřesrok se uvidí
Nový virtuální asistent Applu dokáže podle Bloombergu shrnout text a odpovídá na otázky na základě dat, na kterých byl trénován. Interně se podle zprávy používá k vývoji prototypů produktů. Nástroj v podstatě kopíruje služby Bard, ChatGPT a Bing AI a funguje jako webová aplikace, uvedli zaměstnanci Applu.
Firma zatím nemá konkrétní plán pro vyvíjené nástroje. Příští rok hodlá učinit významné oznámení týkající se AI, napsal Bloomberg.
Akcie Applu po zprávě posílily až o dvě procenta na historické maximum. Akcie konkurentů, jako jsou společnosti Microsoft, Nvidia a Alphabet, po zveřejnění zprávy odepsaly více než jedno procento.
Umělá inteligence (AI) je největší příležitostí světové ekonomiky, do roku 2030 pomůže díky vyšší produktivitě zvýšit světové HDP o 14 procent, uvádí studie poradenské společnosti PwC.
Díky umělé inteligenci svět zbohatne, tvrdí studie prestižní PwC
Money
Největší světové banky začaly využívat umělé inteligence (AI). Revoluce v oblasti AI se na Wall Street rozvíjí spolu s tím, jak roste širší zájem o tuto pokročilou technologii a její možný dopad na podnikání, píše agentura Bloomberg.
V bankách zavládlo nadšení z umělé inteligence. Vypukly závody ve “zbrojení”
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.