Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Apple upouští od zvýšení výroby iPhonů, poptávka po nich slábne

Apple upouští od zvýšení výroby iPhonů
iStock
 ČTK

Americká společnost Apple upouští od plánu zvýšit v letošním roce výrobu svých nových přístrojů iPhone. Poptávka po nových přístrojích totiž neroste, jak firma očekávala. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Bloomberg.

Firma oznámila dodavatelům, aby nezvyšovali montáž nového přístroje iPhone 14 ve druhé polovině letošního roku až o šest milionů kusů. Místo toho firma plánuje vyrobit za toto období 90 milionů telefonů, což je téměř stejný počet jako před rokem.

Poptávka po dražších modelech iPhone 14 Pro je ale silnější než po základní verzi. Nejméně jeden z dodavatelů Applu tak přesunul výrobní kapacitu z levnějších modelů na dražší, dodal Bloomberg.

Apple tento týden uvedl, že začne vyrábět iPhone 14 v Indii, protože přesouvá část výroby z Číny. Nový přístroj byl představen tento měsíc.

Apple začal v Česku prodávat nové telefony

Apple vyrábí už i nejnovější iPhony v Indii

Tři týdny po uvedení nejnovějšího iPhonu 14 spustil Apple jeho výrobu v Indii. Čína zůstává jeho hlavní výrobní základnou, ale Indie je pojistkou v případě, že by se vztahy mezi Washingtonem a Pekingem vyostřily.

Přečíst článek

Apple v týdnech před uvedením nového iPhonu 14 zvýšil výhled prodeje. Někteří jeho dodavatelé se pak začali připravovat na růst objednávek o sedm procent.

Čína, která je největším světovým trhem s chytrými telefony, ale teď prochází hospodářským útlumem. Ten zasáhl domácí výrobce mobilních telefonů a ovlivnil také prodej přístrojů iPhone. Podle pondělní zprávy finanční společnosti Jefferies byly nákupy iPhonu 14 v prvních třech dnech dostupnosti v Číně o 11 procent nižší než u jeho předchůdce v loňském roce.

Celosvětovou poptávku po spotřební elektronice také utlumila prudce rostoucí inflace a obavy z recese. Podle odhadu výzkumné společnosti IDC letos prodej chytrých telefonů klesne o 6,5 procenta na 1,27 miliardy kusů.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme