Komárek rozšiřuje svůj IT byznys. Přikoupil polskou Clearcode
Společnost Aricoma z investiční skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka koupila polskou softwarovou firmu Clearcode. Cenu transakce strany nezveřejnily. Clearcode se zabývá vývojem platforem pro internetovou reklamu a marketing na zakázku.
„Akvizice společnosti Clearcode představuje pro skupinu Aricoma Group významný krok a dokonale zapadá do našich plánů expandovat na nové, dynamické trhy po celé Evropě. Polsko představuje jeden z největších trhů v regionu střední a východní Evropy a Clearcode zde má vynikající pozici,“ uvedl vedoucí Oddělení vývoje softwaru na zakázku ve společnosti Aricoma Digital Ludovic Gaudé.
Fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG Karla Komárka investoval tři miliony dolarů (asi 65 milionů korun) do izraelské firmy Cognni. Ta se zabývá umělou inteligencí. Komárek vsadil na umělou inteligenci z Izraele
Zprávy z firem
Spojení s Aricomou podle generálního ředitele společnosti Clearcode Piotra Banaszczyka razantně podpoří růstové plány firmy v příštích několika letech. Být součástí skupiny Aricoma bude pro Clearcode znamenat více obchodních příležitostí a rychlejší expanzi na nové trhy a do nových odvětví, dodal.
Clearcode ve svých kancelářích ve Vratislavi a Katovicích navrhuje a dodává komplexní technologie pro programatickou reklamu a digitální marketing. Začlenění pod Aricomu společnosti umožní nabídnout klientům více služeb, zejména v oblasti zpracování dat, datové vědy a strojového učení.
Socha pojmenovaná Na Horu vznikla unikátním výrobním procesem - technologií robotické fabrikace a upraveného betonu UPHC. Dílo, které zaštiťuje Karel Komárek Family Foundation (KKFF), bylo vytvořeno pro konkrétní prostor nového Centra Bořislavka.Podívejte se na nové sousoší výtvarníka Díaze, stojí na Bořislavce
Enjoy
Spolu se 100 odbornými pracovníky společnosti Clearcode skupina Aricoma v současnosti zaměstnává více než tři tisíce lidí v deseti společnostech a vykazuje konsolidovaný obrat 340 milionů eur, tedy asi 8,5 miliardy korun. Aricoma působí na 20 trzích. Po Avastu je v Česku druhou největší IT společností s ambicí stát se jedničkou.
Komárek je podle loňského žebříčku časopisu Forbes druhým nejbohatším Čechem s majetkem v hodnotě 117,8 miliardy korun.
V Česku je nejbohatší Renáta Kellnerová s majetkem za téměř 375 miliard. V žebříčku miliardářů časopisu Forbes je devět nováčků a vůbec poprvé mu vládne žena. Nejbohatší Češi dál masivně bohatnou, žebříček miliardářů vede Kellnerová
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.