Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

AstraZeneca investuje 2,5 miliardy dolarů v Číně

AstraZeneca vakcína
Profimedia
 nst
nst

Britský farmaceutický gigant AstraZeneca investuje 2,5 miliardy dolarů do výzkumného a vývojového centra v čínském Pekingu. V Pekingu bude vyvíjet vakcíny na respirační choroby, jakou byl například covid.

V rámci dohody vstoupí AstraZeneca do spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje s biotechnologickými firmami Harbour BioMed a Syneron Bio a založí společný podnik s BioKangtai, který bude vyvíjet, vyrábět a uvádět na trh vakcíny proti respiračním a dalším infekčním onemocněnímuvedla AstraZeneca v oznámení.

Díky partnerství se společností BioKangtai otevře společnost svůj první závod na výrobu vakcín v Číně. Nové centrum zvýší počet zaměstnanců společnosti AstraZeneca v Pekingu na přibližně 1 700.

AstraZeneca již má jedno výzkumné centrum v Šanghaji. Pekingské centrum, jak uvedl v prohlášení generální ředitel AstraZenecy Pascal Soriot, „bude spolupracovat se špičkovými vědeckými pracovišti v oblasti biologie a umělé inteligence v Pekingu a bude důležitou součástí globálního úsilí AstraZenecy přinášet inovativní léky pacientům po celém světě.“

Akcie společnosti AstraZeneca krátce po poledni v Londýně odepisují přibližně o jedno procento.

Minulý měsíc společnost AstraZeneca uvedla, že by jí čínské úřady mohly uložit pokutu až do výše 4,5 milionu dolarů v souvislosti s nezaplaceným dovozním clem u léků na rakovinu. 

Americký prezident Donald Trump

Trumpovy zmatky zasazují ránu americké i světové vědě

USA nebudou sdělovat Světové zdravotnické organizaci žádné zprávy o šíření chřipky, rozhodla Trumpova administrativa. Možná tato zpráva zanikla v současném informačním chaosu, ale je další ukázkou, jak prezident Trump usilovně ničí rovněž americkou a zprostředkovaně světovou vědu. A tedy následně zdravotnictví a moderní ekonomiku, které se bez vědy neobejdou.

Přečíst článek

Česko vyřadilo prošlé vakcíny proti covidu za miliardy

Česko vyřadilo prošlé vakcíny proti covidu za miliardy

Česko od roku 2021 vyřadilo 17 milionů dávek prošlých vakcín proti covidu-19 v hodnotě asi 7,5 miliardy korun, uvedl server iROZHLAS.cz na základě informací ministerstva zdravotnictví.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme