Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Automobilky Hyundai a BAIC společně investují v Číně 1,1 miliardy dolarů

Finální montáž automobilů v továrně automobilky Hyundai v Nošovicích
ČTK
 ČTK

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor a její čínský partner BAIC Motor investují 1,1 miliardy dolarů (přes 26 miliard krun) do svého společného podniku, který vyrábí a prodává automobily značky Hyundai v Číně. Oznámila to dnes firma BAIC. Investice má urychlit přechod společného podniku k elektromobilům a podpořit jeho export v době klesajícího prodeje na čínském trhu, uvedla agentura Bloomberg.

Reklama

Společný podnik s názvem Beijing Hyundai vznikl v roce 2002. „Podnik hodlá uvést na trh nové produkty uzpůsobené potřebám čínských spotřebitelů a rozšířit svůj export,“ uvedla společnost BAIC.

Podle Bloombergu ale není jisté, zda nová investice pomůže zvrátit dlouhodobý pokles prodeje společnosti Hyundai na čínském trhu, kde se tradiční automobilky potýkají s rychlým přechodem k elektromobilům a s růstem konkurence ze strany domácích výrobců, jako je firma BYD. Snahy o rozšíření exportu společného podniku navíc přicházejí v době, kdy Čína vede obchodní spory s Evropskou unií a Spojenými státy.

Podle údajů internetového portálu Gasgoo se prodej společného podniku Beijing Hyundai v období od ledna do října meziročně propadl o 41 procent na 137 365 vozů. Podle agentury Reuters už podnik v důsledku klesajícího prodeje uzavřel dvě ze svých čtyř čínských továren.

Společnost Hyundai vyrábí automobily i v České republice. Spolu se svou sesterskou firmou Kia Motors tvoří z hlediska objemu prodeje třetího největšího producenta automobilů na světě za konkurenty Toyota a Volkswagen.

Reklama

Automobilka Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, zatímco Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních aut u Žiliny na Slovensku.

Továrna společnosti Northvolt

V EU krachuje výroba elektrobaterií. Asijské firmy mohou zničit evropský autoprůmysl

Probíhající bankrot předlužené švédské firmy Northvolt symbolizuje širší úpadek segmentu evropských výrobců elektrobaterií. Švédský startup, v němž pětinu drží problémy sám zmítaný Volkswagen, si bruselští politici hýčkali coby „výkladní skříň Green Dealu“. Coby ukázku, že Green Deal, jak říkají, je vskutku příležitost pro rozvoj nových odvětví.

Přečíst článek

VW prodává kontroverzní továrnu v Číně. Nařčení z vykořisťování Urgujů nemohl stoprocentně vyvrátit

Německý automobilový koncern Volkswagen a jeho čínský partner SAIC se dohodli na prodeji kontroverzní továrny v čínské provincii Sin-ťiang. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Továrna se stala terčem kritiky kvůli zprávám o porušování lidských práv ujgurské menšiny v tomto regionu.

Přečíst článek

Koncept Jaguar Type 00

Automobilka Jaguar po vlně kritiky představila nový koncept Type 00

Britská automobilka Jaguar odhalila nový směr designu svých vozidel a představila plně elektrický koncept s názvem Type 00. Očekává se, že Jaguar v nadcházejících letech vyrobí několik nových elektromobilů, včetně čtyřdveřového vozu GT, který by měl být odhalen příští rok, uvádí web CNBC.

Přečíst článek

Japonci zainvestují do továrny Hitachi v Brně další miliardu

Společnost Hitachi Enegy rozšíří svou brněnskou továrnu na výrobu zařízení velmi vysokého napětí. Díky investici 1,1 miliardy korun se plocha závodu zvětší o 50 tisíc čtverečních metrů, vznikne až 200 nových pracovních míst.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Čína tlačí na Fialovu vládu, aby se vyslovila proti clům EU na čínská elektroauta

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme